Loading...

مدالی از جنس گرد و غبار (نقد بازی Medal of Honor 2010)

Medal of Honor 2010 review

بازی مدال افتخار یک بازی کاملا ساده و فاقد هر نوع خلاقیتی است که به طرز عجیبی خیلی خوب از اب درامد  و توانسته بسیاری از بازی خور ها را تا حدی راضی نگه دارد.  به همین دلیل امتیاز ۷ از ۱۰ برای این بازی بسیار متناسب بوده است(امتیاز سایت گیم اسپات به این بازی)

داستان بازی مدال افتخار دارای شروعی خوب و پایانی بسیار بد است . داستان به مبارزات نیرو های امریکایی در افغانستان و تلاش انها برای پیدا کردن  اعضای اصلی گروه های  تروریستی طالبان و القاعده است . در کل داستان بازی چیزی نیست که ی شما را  خیل هیجان زده کند و ان طور که انتظار دارید به تصویر کشیده نمی شود(گویا ای تی)

از نظر من این بازی از ۳ نظر جزو بهترین هاست و امتیاز بالایی را می گیرد :

اول از همه بخش مالتی  بازی است که سازندگان بیش از بخش اصلی و داستان بازی به ان رسیدند . این موضوع با رفتن به بخش اصلی داستان یعنی بخش Single player  و گیم پلی ۵ ساعت بازی به راحتی قابل اثبات  است.

مورد دوم صدا گذاری بازی است که واقعا خوب از اب درامده و هیچ حرف و حدیثی درش نیست ! صدای انفجار ها و صدای رد شدن گلوله ها از کنار گوش بازیکن به قدری طبیعی است که بعضی وقت ها  فکر می کردم توی میدان جنگ هستم !

به طرفداران سبک راک هم این مژده را می دهم که Sound Track های اصلی این بازی را گروه معروف و محبوب linkin park بر عهده داشته است !

و مورد اخر شخصیت پردازی خوب بازی است که گیم پلی را از یکنواختی بیرون اورده و به ان جان بخشیده است . در بازی شما با چندین گروه و شخصیت مختلف بازی را پیش می برید و در موقعیت ها و شرایط  مختلفی قرار می گیرید که درباره ی انها صحبت خواهیم کرد(گویا ای تی)

گرافیک بازی به ظاهر خوب است . نور پردازی ها در روز خوب کار شدند ولی انعکاس مهتاب در شب روی محیط . اجسام و سلاح ها کمی غیر طبیعی است . مناطق بازی بیشتر شامل کوهستان و دهکده های کوچکی می شوند که نیرو های دشمن (شامل نیرو های طالبان و  چچن ها ) در انها مستقر اند 

گیم پلی بازی دارای بالانس خیلی خوبی است که باعث می شود بازی ابدا خسته کننده نشود . مراحل مخفی کاری در شب و مراحل هدایت بالگرد از مراحل هیجان انگیز بازی محسوب می شوند. هم چنین مراحلی که شما در نقش یکی از رنجر های اموزش دیده هستید مراحل شلوغ و درگیر کننده ای هستند که شدت  مبارزات را تا حد قابل توجه ای بالا می برند. سلاح ها متنوع نیستند ولی کارایی های خوبی دارند هر گروه و هر تیم سلاح مخصوص به خود را حمل می کند و سلاح دشنمان از ژ-۳ و Ak-4  تجاوز نمی کند .

مرحله ی هدایت بالگرد های امریکایی , جزو مراحل به یاد مادنی و جدید بازی محسوب می شود که نمونه ی ان را قبلا در بازی اول شخص مدرنی ندیده بودیم .هم چنین قسمت هدایت موتور های صحرایی در یکی از مراحل بازی هم به همان اندازه جالب و هیجان انگیز است (گویا ای تی)

ولی اینجا یک سوال وجود دارد که ایا وجود مرحله ی هدایت بالگرد در مدال افتخار جزو ایده های اصلی شرکت  EA بوده یا خیلی اتفاقی این ایده را از بازی Call of  duty black ops برداشته است؟! ولی با توجه به عرضه شدن زودتر این بازی نسبت به Black ops شاید این امر بر عکس بوده باشد !

حال به سراغ نقاط ضعف بازی می رویم که به شدت در بازی خود نمایی می کنند !

وجود باگ های ازار دهنده در بازی بیداد می کند که سرچشمه ی این باگ ها هوش مصنوعی بازی است . در بسیاری از مواقع هم تیمی های شما انقدر خنگ و به درد نخور می شوند که اصلا یادشان می روند برای چه کاری به این ماموریت امدند .

در بسیاری از مراحل شخصا شاهد ان بودم که دوست و هم تیمی من یک جا ایستاده و خشکش زده بود و من نمی توانستم وارد قسمت بعدی از بازی بشوم .فکر ان را کنید که یک مسیر صاف و مستقیم در مقابل شما قرار دارد ولی هر کاری می کنید نمی توانید از ان عبور کنید تا هم تیمی شما اول ان مسیر را طی نکند .

به همین دلیل مجبور شدم بازی را ری-استارت کنم و مرحله را از اول بروم . این اتفاق ممکن است در بخش های متعدد بازی تکرار شود که واقعا موضوع مهم و جدی است . قسمت بعدی فیزیک بد بازی است . شما حتی نمی توانید با تفنگ خود یه چراغ را از کار بیندازید ! البته در برخی موارد شاهد خراب شدن سنگر ها و دیوار ها در بازی هستیم ولی با این حال بازی ان چیزی را خراب می کند که جزو برنامه های اصلی و جزو نقشه ی از قبل تعیین شده ای باشد (گویا ای تی)

با تمام تفاسیر و نتیجه گیری هایی که شد بازی مدال افتخار ۲۰۱۰ یک بازی متوسط رو به بالا با گیم پلی خوب و روانی است که ارزش امتحان کردن را دارد .
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,930,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: