Loading...

مارکزیو، بهترین تایمر رومیزی برای ویندوز

تایمرهای زیادی در دنیای ویندوز، اینترنت و گجت‌ها وجود دارند که وظیفه انجام کارهایی از قبیل خاموش کردن و یا روشن کردن کامپیوتر را در زمان‌های خاصی به عهده می‌گیرند و یا آن‌ها را تنظیم می‌کنیم که در ساعت خاصی از روز متنی را برای ما روی صفحه نمایش‌گر نشان دهند.
نرم‌افزار گمنام دیگری در دره‌های بی‌پایان اینترنت وجود دارد که بدون تردید بهترین این تایمر‌هاست، نرم‌افزار مذکور با نام زمان‌سنج مارکزیو (Marxio Timer) یکی از ۳ نرم‌افزار شرکت کوچک Marxio Tools‌ است که  در مدت حدود ۱۴۰ روزی که در دنیای اینترنت معرفی شده است جایزه‌های ارزنده‌ای از سایت‌های فراهم آورنده نرم‌افزار Softpedia دریافت کرده است.
این نرم‌افزار با حجم ۷۰۰ کیلوبایت در دو نسخه نیازمند نصب و بدون نیاز به نصب توزیع شده است، که با توجه به حجم کم قابلیت‌های زیادی را برای شما فراهم می‌کند.

تایمر مارکزیو

تصویر محیط نرم‌افزار گویای تمام قابلیت‌های نرم‌افزار است ولی به ذکر عده‌ای از آن‌ها می‌پردازیم:

  • زمان‌سنج برای خاموش کردن کامپیوتر در یک زمان خاص
  • یادآور بعد از گذشت یک زمان خاص یا راس ساعت خاصی از شبانه روز
  • اجرا یا متوقف کردن یک نرم‌افزار در زمانی خاص
  • کرنومتر با قابلیت توقف و شروع دوباره زمان گیری
  • مراقبت از فرزندان! (این یکی از جالبترین کاربرد‌های این نرم‌افزار کوچک است که به شما اجازه می‌دهد در بازه‌های زمانی تعیین شده از محیط کار ویندوز عکس بگیرید و از فعالیت فرزندان خود اطلاع حاصل کنید؛ یا مثلاً در زمانی خاص کامپیوتر را قفل کنید به طوری که برای بازگشتن به ویندوز نیازمند کلمه عبور باشد.)
  • مدیریت انرژی: تعجب نکنید، این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از تنظیمات گسترده آن تعیین کنید که اگر بعد از مدت زمان معینی که مقدار پردازش بیکار (System Idle Process) ویندوز کمتر از مقدار خاصی بود آن را به حالت خواب ببرید یا خاموش کنید.
  • متوقف کردن محافظ صفحه نمایش برای مدت زمانی خاص. این قابلیت برای زمانی که شما در حال دیدن یک فیلم هستید بسیار مناسب است.
  • ذخیره تنظیمات برای یک برنامه‌ریزی خاص و امکان تهیه میانبر بر روی دسکتاپ برای فراخوانی آن.
  • شبیه‌سازی کلیک موس!

این‌ها تعداد بسیار اندکی از کارهای بزرگی است که می‌توانید با این نرم‌افزار کوچک انجام دهید. با این نرم‌افزار هر کاری را می‌توانید انجام دهید. کامپیوتر خود را برنامه‌ریزی کنید تا در ساعتی خاص بیدار شود، برنامه‌ای را برای دانلود اجرا کند، به سرویس اینترنت مجانی شما متصل شود و در پایان راس ساعتی که اینترنت مجانی تمام می‌شود کامپیوتر شما را که شب پرکاری را داشته است به خواب فرو برد. یا مثلاً برنامه‌ای برای‌ش تعیین کنید که هر یک ساعت یکبار تلنگری به شما بزند و به شما یادآوری کند که “الان ۳ ساعته که داری توی فیس‌بوک گشت میزنی، مگه امتحان نداری؟!” :)
سایت سازنده: Marxio Tools
دانلود نسخه قابل حمل
دانلود نسخه قابل نصب
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 190,364,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: