Loading...

ManicTime؛ مدیریت زمان در استفاده از کامپیوتر

manictime-logo

ManicTime نرم‌افزاری است که به شما اجازه می‌دهد تا کوچکترین حرکات خود را در زمان کار با کامپیوتر بررسی کنید. ManicTime تمام اتفاقاتی را که در کامپیوتر شما رخ می‌دهد را پیگیری میکند و در آخر روز آماری از مدت زمان استفاده شما از تمام نرم‌افزارهای موجود در سیستم ارائه می‌دهد.
رابط کاربری این نرم‌افزار بسیار ساده طراحی شده است، تنظیمات زیادی نیز در اختیار شما قرار ندارد ولی با وجود این، نرم‌افزار کاری را که بر عهده گرفته است به خوبی انجام می‌دهد، فعالیت هیچ نرم‌افزاری از چشمان ManicTime پنهان نمی‌ماند، حتی زمانی که شما به وبگردی می‌پردازید را نیز به دقت زیر نظر می‌گیرد و زمان سپری شده در هر سایت را نیز برای شما فراهم می‌کند. سیستم گزارش گیری بسیار ساده و توانا طراحی شده است، شما می‌توانید هر تعداد نرم‌افزار و یا سایت اینترنتی را وارد گزارشات کنید تا ManicTime نموداری را به منظور مقایسه برای شما فراهم کند.

day-view-applications
راه‌اندازی نرم‌افزار بسیار ساده است، نیاز به هیچگونه تنظیمات اولیه‌ای نیست، فقط نرم‌افزار را نصب کنید. ManicTime در هر بار اجرای ویندوز راه‌اندازی می‌شود و تمام فعالیت‌های شما را بررسی می‌کند، حتی زمان‌هایی که از با کامپیوتر کار نمی‌کنید نیز با برچسب InActive نشان داده می‌شود. شاید اولین قدم بعد از گذشت ساعاتی از نصب، تنظیم گزارشات دلخواه شما بر روی ManicTime باشد، مثلاً می‌توانید آمار زمان گذرانده شده در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر را به عنوان یکی از گزارشات خود تنظیم کنید تا بتوانید مقایسه‌ای میان زمان گذرانده شده در این سایت‌ها و زمانی را که به فعالیت‌های کاری می‌پردازید، انجام دهید؛ نتیجه حتماً شما را شگفت زده خواهد کرد و بزودی به فکر کم کردن گشت و گذارهای بی مورد خود در اینترنت خواهید افتاد.
ممکن است شما فعالیتی را بدون استفاده از کامپیوتر انجام داده باشید و بخواهید تا زمان انجام آن را نیز در گزارشات نرم‌افزار وارد کنید، این کار به سادگی انجام می‌شود، کافیست زمان مورد نظر را از نوار Tags انتخاب کنید و فعالیت انجام شده در زمان انتخاب شده را برای نرم‌افزار معین کنید، مثلاً می‌توانید زمانی را که به صحبت با تلفن پرداخته‌اید را با برچسب “تماس تلفنی” برای نرم افزار مشخص کنید.

statistics-browsing

نرم‌افزارهای مدیریت زمان یکی از ابزارهای مهم و موثر در مدیریت زمان هستند که در سال‌های اخیر تعداد نسخه‌های رایگان و شخصی آن‌ها بیشتر شده است، تا قبل از این پیدا کردن یک نرم‌افزار مدیریت زمان بسیار دشوار بود در صورت پیدا کردن یک نمونه از آن‌ها باید هزینه زیادی را برای استفاده از آن می‌پرداختید ولی ManicTime با وجود قابلیت‌های مناسب به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,969,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: