Loading...

لایی کشون با نرم افزارهای P2P !!

اصولا لایی کشون خیلی حال می دهد به ویژه اگراین شما باشید که لایی می کشید و این بقیه باشند که مورد عنایت واقع می شوند!
این آغاز فلسفی را باید خاطر نشان کرد که یکی از مهمترین مظاهر لایی کشیدن در اینترنت ، همان نرم افزارهای Peer 2 Peer هستند که برای به اشتراک گذاری فایل ها به کار می روند . این فایل ها می توانند هرنوع کاربردی داشته باشند ، صوتی ، تصویری ، متنی یا نرم افزاری . ولی همانطور که حتما خودتان هم می دانید مهمترین کاربرد نرم افزارهای P2P ، کمک به انتقال فایل های صوتی در قالب MP3 است که پیشگام خدا بیامرز آن سایت نپستر بود. این سایت حالا پس از تعطیلی به دلیل شکایت شرکت های ضبط موسیقی آمریکا مدتی است بازگشایی شده و به صورت کاملا قانونی مورد استفاده قرار می گیرد .
چند وقت است شایع شده شرکت های مشهور ارائه دهنده نرم افزارهای P2P همچون Kazaa و Morpheus از شبکه کاربران خود برای ایجاد یک ابر کامپیوتر مجازی استفاده می کنند و خدمات آن را می فروشند ، حالا صحت و سقم آن برعهده خودشان است .
Kazaa
بدون شک در حال حاضر این نرم افزار متداول ترین نرم افزار رایج در بخش نرم افزارهای P2P است و در نسخه های متعددی عرضه شده که Kazaa یا همان Kazaa Gold به روزترین آنها به شمار می آید . اگر نسخه رایگان آن را بخرید باید در قسمت بالا و پنجره های جانبی تبلیغات سنگینی را تحمل می کنید و گرنه باید اندکی پیاده شوید تا دیگر از این تبلیغات خبری نباشد ، اما فراموش نکنید که دریافت فایل در Kazaa کمی کند انجام می شود.
Lime Wire
به اعتقاد بسیاری از کاربران این نرم افزار جذاب ترین و خوش دست ترین نرم افزار P2P موجود است ولی متاسفانه دریافت و نصب آن به راحتی رقیبش Kazaa انجام نمی شود ، برای مثال هنگام نصب آن باید حتما نرم افزار محیطی Java Enviroment را نصب کرده باشید . اگر برای نصب جاوا سری به سایت سان مایکرو سیستمز زدید ، دلتان را به دریافت رایگان آن خوش نکنید ، چون ایذان تحریم است و این شرکت آمریکایی اجازه دریافت رایگان به شما نی دهد.
Morpheus
این یکی خیلی قدیمی است ولی متاسفانه تمرکزش روی کاربران آمریکایی سبب شده برای خطوط پرسرعتی مانند ADSL مناسب باشد ، تازه اگر بتوانید در ایران ADSL داشته باشید با مشکل کیفیت پایین خدمات و اختلافی که در سرعت با همتای غربیشان دارند مواجه خواهید شد . حجم بالای جاسوس افزارها در شبکه تبادلی Morpheus هم خودش یک دردسر درست و حسابی است ولی در عوض با حجم بیشتری از فایل های قابل دریافت طرف هستیم .
WinMX
Winmx هم جزو قدیمی ترین نرم افزارهای تبادلی یا P2P محسوب می شود و مهمترین مزیت های آن را می توان در حجم اندک ونصب سریعش خلاصه کرد . ضمن اینکه ساختار ساده تری نسبت به مقیاسش دارد . مشکل عمده Winmx به روز نشدن آن است به طوری که ظرف 2 سال گذشته از نسخه جدید آن خبری نبوده به همین جهت Winmx هم جزو آن دسته نرم افزارهای P2P است که به تدریج در حال به حاشیه رانده شدن است . امتحان کردن این نرم افزار قدیمی ضرر چندانی ندارد.
Free Wire
Free Wire جوان ترین عضو خانواده P2P ها به شمار می آید و احتمالا از خوش آتیه ترین های آنهاست . در کل اعمال فیلترینگ های پیشرفته دربه اشتراک گذاری فایل ها سبب شده است بسیاری به آینده Free Wire و سایر نرم افزارهای P2P هم نسل آن خوش بین باشند ، نسلی که باید با جاسوس افزارها ، حق مالکیت معنوی و وضعیت نا به سامان ارائه اینترنت دست و پنجه نرم کند ، به هر حال شما هم مانند ما امیدوار باشید.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,459,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: