Loading...

برای نصب windows XP اصلی بدون رمز وهیچ گونه سوالی

برای نصب windows XP اصلی بدون رمز وهیچ گونه سوالی:

در سی دی ويندوز xp به مسير زير مراجعه نماييد:Support ools2- فايل deploy.cab را بر روي يكي از درايوهاي هارد کپي نماييد. سپس آنرا باز کرده (از طريق برنامه zip magic يا winzip يا در خود ويندوز xp اگر بر روی فايل كليك كنيد باز ميشود ) و فايل setupmgr.exe را از درون اين فايل cab کپی کرده و درون يك درايو از هارد کپی كنيد.

3- بر روی setupmgr.exe كليك كنيد. پنجره ای باز ميشود. آنرا next كنيد. سپس گزينه زير را انتخاب کرده و next كنيد :Create a new answer file4- مطمئن شويد که گزينه windows unattended installation علامت زده شده باشد سپس next كنيد.

5- در اين صفحه نوع ويندوز خود را انتخاب نماييد در اينجا ويندوز xp پروفيشونال را انتخاب ميكنيم. سپس next ميكنيم.

6- گزينه Fully automated را علامت بزنيد و next كنيد.

7- در اينجا صفحه Distribution Folder نمايش داده ميشود. در اين صفحه به شما اجازه داده ميشويد که تعيين نماييد که آيا ويزارد يك پوشه توزيعي را بر روی كامپيوترتان بسازد يا پوشه توزيعي را بر روی درايو شبکه ای که شامل سورس فايلهای ويندوز مي باشد ايجاد نمايد.نکته ! ساخت يك پوشه توزيعي نه تنها به شما اجازه نصب ويندوز بدون استفاده از cd را ميدهد بلكه اجازه افزودن فايلهای اضافي (همانند درايورهای قطعات) برای انجام يك نصب سفارشي را ميدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زياد داريد و درايور يا پوشه مناسب را در اختيار داريد مي توانيد از اين گزينه استفاده كنيد.ما در اين آموزش گزينه زير را انتخاب کرده سپس next ميكنيم :No, this answer file will be used to install from a CD8- در اين صفحه گزينه مربوط به I Accept … را علامت زده و next ميكنيم.9- حال شما صفحه ای را مشاهده ميكنيد که با كمي دقت متوجه ميشويد گزينه هايي درون اين صفحه وجود دارند که شما در حين نصب ويندوز با آن برخورد ميكنيد. شروع به تكميل گزينه ها به دلخواه خود كنيد.10- بعد از اتمام کار گزينه finish را بفشاريد. در اين قسمت مسيري برای ذخيره تنظيماتي که انجام داده ايد در قالب يك فايل پرسيده ميشود. شما ميبايستي نام فايل را که به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIF تغيير دهيد و يك نسخه بر روی يك فلاپی ذخيره نماييد.

11- از منوی FILE گزينه EXIT را انتخاب نماييد.

12- اکنون شما فايل اصلی را ساخته ايد. فايل برای انجام عمليات نصب آماده مي باشد اما ممکن است قبل از شروع عمليات مايل باشيد که نگاهي به محتويات فايل بيندازيد. (ممکن است بخواهيد پارامترهای اضافه تری را نيز به فايل بيفزاييد. در صورت امکان با بخش HELP برنامه SETUP MANAGER مشورتهای لازم را انجام دهيد.) برای اين کار فايل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نماييد. شما مي توانيد خطوط ديگري را نيز برحسب نياز برای فعاليتهای ديگر مثل تعيين پارتيشن نصب ديسك سخت يا تبديل سيستم فايل به NTFS معيين نماييد. جزئيات مربوط به چگونگي انجام اين کارها را مي توانيد در داخل فايلهاي كمكي موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نماييد. اگر در داخل فايل هرگونه تغييری را اعمال کرديد ، فايل را ذخيره کرده و آنرا ببنديد

13- فايل را بر روی فلاپی ديسك کپی نمايد. سپس کامپيوتر را از طريق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درايو فلاپی قرار دهيد. ويندوز به صورت خودکار تنظيمات معيين شده را مورد استفاده قرار ميدهد.
نظرات

 

 • با سلام خدمت شما ....و خسته نباشید فراوان

  خیلی ممنون بابت مطلب خوب شما ........................
  بنده در مورد مطلب بالا یک سوالی داشتم ممنون میشم کمک کنید ...


  میخواستم ببینم چطوری میتونم این فایل را بدون اینکه روی فلاپی دیسک قرار دهم استفاده کنم و روی سی دی قرار بدهم ...


  نیازی به فلاپی نباشه

  ممنون میشم اگه پاسخ این سوال من را میدانید ... پاسخ را به ایمیل من ارسال نمایید :
  m.online24@yahoo.com

  با تشکر فراوان
 • با سلام من ويندوز اصلي نصب نكردم بعد از مدتي مشكل بوجود مياد يه باره ويندوز بالا نمياد اگه بالا مياد به زحمت واين پيغام ظاهر ميشه روي صفحه windows can not find regsver exe.make sure you typed the nam correctly and then try again. to search for a file clik the start button and then click search. چه مشكلي ميتونه باشه در ضمن سرعت هم پايين مياد در اين مورد راهنماي كنيد ممنونم.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,976,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: