Loading...

اینباکس با اهمیت ها در جی میل امکانی جدید

gmail-priority-inboxهر روز ایملهای زیادی دریافت می کنیم که در میان آنها تنها بعضی هایشان مهم هستند و باید همان موقع خوانده شوند. تا امروز می توانستید ایمیلها را با استفاده از فیلترها و برچسبها دسته بندی کرده و با استفاده از ستاره ها به آنها سرو سامانی بدهید. اما از این پس گوگل باهوش تر شده و قرار است خودش ایمیلهایی را که برای شما مهم است را تشخیص داده و آنها را به شما نشان دهد. بله تعجب نکنید نام این امکان جدید،  Gmail Priority Inbox است.

هر گاه که با کسی چت می کنید و یا به ایمیل کسی پاسخ می دهید و یا برای کسی ایمیل می فرستید گوگل رفتار شما را مشاهده کرده و با استفاده از این اطلاعات ایمیلهای مهم را تشخیص می دهد. به مرور جی میل از شما یاد خواهد گرفت و در نتیجه ایمیلهای مهم را به درستی تشخیص خواهد داد. اگر هم جی میل در تشخیصش اشتباه کرد می توانید، او را راه نمایی کنید. حالا می پردازیم به روش کار با این امکان جدید.
با ورود به جی میل اگر ایم امکان برای شما فعال شده باشد عبارت قرمز رنگی را با عنوان  Gmail Priority Inbox در بالای صفحه خواهید دید که با کلیک بر روی این لینک فیلم آموزشی این امکان جدید را می توانید ببینید. با کلیک بر روی گزینه try now می توانید این امکان را فعال کنید. با فعال شده این امکان اینباکس شما دوباره لود شده و ظاهری متفاوت بخود خواهد گرفت. اینباکس به سه طبقه تقسیم می شود. عنوان طبقه اول Important and Unred است. در این قسمت ایمیلهای مهم نمایش داده خواهند شد. عنوان قسمت دوم Starred است. این بخش شامل ایمیلهایی است که شما آنها را با ستاره ها علامتگذاری کرده اید. قسمت سوم با عنوان Everything else باقی ایمیلها نمایش داده خواهند شد.

 

 

priority sections

روش کار با اینباکس جدید

همانطور که گفته شد جی میل خودش به مرور ایمیلهای مهم را تشخیص می دهد اما شما هم می توانید به جی میل کمک کنید. با مطالعه ایمیلهایی که در قسمت Everything else و استفاده از ابزارهایی که در بالای هر ایمیل وجود دارد می توانید آنها را به عنوان ایمیل مهم علامتگذاری کنید. اگر ایمیل مهم بود بر روی علامت مثبت کلیک کنید و اگر ایمیل از اهمیت کمی داشت بر روی علامت منفی کلیک کنید.

 

gmail-priority-toolbar

تنظیمات ویژه

برای ایجاد تغییرات در اینباکس جدید می توانید به بخش Settings رفته و بر روی Priority Inbox کلیک کنید. در ادامه شرح هر کدام از این بخش ها را می خوانید:

1. Default inbox

    با فعال کردن این اینباکس جدید حالا شما دو اینباکس متفاوت دارید یکی همان اینباکس معمولی است و دیگری Priority Inbox است. می توانید تعیین کنید که کدام اینباکس به صورت پیش فرض هنگام ورود به جی میل بارگزاری شود. با انتخاب گزینه The last inbox I used اینباکسی بارگزاری خواهد شده که آخرین بار از آن استفاده کرده اید. همچنین از این لیست می توانید هر کدام از این اینباکسها را به عنوان اینباکس پیش فرض انتخاب کنید.

 

2. Priority Inbox Sections

    همانطور که قبلا گفتم Priority Inbox، اینباکس شما را به چند قسمت مختلف تقسیم می کند. با استفاده از تنظیمات موجو در این قسمت خواهید توانست قسمتهای مختلفی دیگری را به این اینباکس اضافه کرده و یا تغییراتی را در تنظیمات قسمتها ایجاد کنید. برای افزودن قسمت جدید بر روی Add section کلیک کرده و از لیست منوی More options را انتخاب کنید. با این کار لیست برچسب هایی که ساخته اید نمایش داده می شوند که می توانید آنها را به عنوان یک قسمت به اینباکس خود اضافه کنید.    

 

3. Filtered mail

    فیلترها را که فراموش نکرده اید. دراین قسمت می توانید تعیین کنید که آیا اهمیت Priority Inbox بیشتر است یا فیلترها. اگر اهمیت Priority Inbox بیشتر باشید ممکن است در کار بعضی از فیلترها اختلال ایجاد شود. فرض کنید فیلتری را ساخته اید که توسط آن ایمیلهای دریافت شده از آدرس خاصی وارد اینباکس نمی شوند. حالا اگر اهمیت Priority Inbox بیشتر باشد، و جی میل یکی از ایمیلهایی را که از آن آدرس دریافت شده را به عنوان مهم تشخیص دهد آن ایمیل در اینباکس نمایش داده خواهد شد و فیلتر کار نخواهد کرد. اگر گزینه Override filters را انتخاب کنید اهمیت Priority Inbox بیش از فیلترها خواهد بود.

 

4.Importance markers

    کنار ایمیلهایی که مهم تشخیص داده شده یک نشانه نمایش داده می شود اگر نمی خواهید این نشانه نمایش داده شود گزینه No markers را انتخاب کنید.

 

5. Show Priority Inbox

    اگر هم از   Priority Inbox خوشتان نمی آید می تواند گزینه Do not show Priority Inbox را انتخاب کنید تا نمایش داده نشود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,870,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: