Loading...

نکات مهمی که بایستی درباره وردپرس ۳٫۲ بدانید

حدود ۱۲ روز پیش نسخه‌ی کاندید وردپرس ۳٫۲ منتشر شد و لحظه به لحظه به زمان انتشار نسخه‌ی پایدار وردپرس ۳٫۲ نزدیک می‌شویم. آنچه که در زیر می‌آید نکات مهمی در رابطه با نسخه‌ی جدید وردپرس است که بایستی از آنها اطلاع داشته باشید.

با MySQL 4 و PHP 4 خداحافظی کنید.
نسخه‌های جدید PHP و MySQL، که وردپرس‌تان به آنها نیاز دارد، مدت‌هاست از ۴ فراتر رفته است اما با این حال بسیاری از سرویس‌دهنده‌ها به دلایل مشخص و نامشخصی از نسخه‌های قدیمی PHP و MySQL استفاده می‌کنند.
اگر وردپرس شما بر روی سرویس‌ دهنده‌ای قرار دارد که از نسخه‌ی پایین‌تر از MySQL 5 و PHP 5 استفاده می‌کند، برای استفاده از وردپرس ۳٫۲ دو راه در پیش دارید: یا استفاده از وردپرس را کنار بگذارید و یا اینکه به سرویس‌ دهنده‌ای به‌روزتر مهاجرت کنید.
اگر نمی‌دانید که امکانات سرویس دهنده‌ی شما با نیازهای وردپرس ۳٫۲ مطابقت دارد یا خیر، آقای Ryan Duff افزونه‌ای نوشته‌اند که کار را برای شما راحت کرده است. افزونه را بر روی وردپرس‌تان نصب کرده و سپس فعال کنید. به محض فعال شدن، در صورتی که سرویس دهنده‌تان حداقل امکانات را دارا باشد، پیغام زیر ظاهر می‌شود.

خداحافظ IE6
حدود یک دهه پیش IE6 انتشار یافت و اکنون بسیاری هنوز از این مرورگر منسوخ استفاده می‌کنند؛ آخرین بررسی، در ماه می، نشان داده است که بیش از ۲ برابر افرادی که از نسخه‌ی ۹ اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، اینترنت اکسپلورر ۶ را مرورگر خود انتخاب کرده‌اند. در این وضعیت، مایکروسافت هم حتی شمارش معکوسی برای IE6 راه انداخته است.

بنابراین به یاد داشته باشید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نسخه‌ی ۳٫۲ دیگر از IE6 پشتیبانی نخواهد کرد.

وردپرس سریع‌تر می‌شود.
وردپرس در نسخه‌ی جدید خود سریع‌تر می‌شود؛ سریع‌تر در بارگیری صفحات، به‌روز رسانی سریع‌تر، و سریع‌تر در کار با افزونه‌ها. علاوه بر این، با رفتن وردپرس از PHP 4 به ۵ PHP باید انتظار سرعت قابل‌ توجه‌تری را هم داشته باشیم.
به یاد بیاورید که گوگل اخیرا سرعت وب‌سایت‌ها را یکی از عوامل تعیین‌کننده در رتبه‌بندی نتایج جست‌وجو اعلام کرده بود. بنابراین با آمدن وردپرس ۳٫۲، احتمالا در پایان همین ماه میلادی، وردپرسی‌ها بایستی منتظر بازدیدکنندگان بیشتری از گوگل باشند.

- sitepoint
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,284,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: