Loading...

طریقه ارسال ایمیل

با سلام، توجه دوستانی که درخواست آموزش ایمیل توسط یاهو را داشتند به این مطلب جلب می کنم


برای تهیه متن ایمیل در تمام سرویسها نیاز به یک محیط ویرایشی دارید، این محیط در سرویس Yahoo با فشار کلید Compose در اختیارتان قرار میگیرد


با فشار این کلید، ویرایشگر یاهو در اختیارتان قرار می گیرد


Composer یاهو شامل چند قسمت اساسی است:
To: محل نوشتن آدرس ایمیل گیرنده یا گیرندگان نامه که با علامت کاما , از هم جدا می شوند
Subject: موضوع نامه
Attachment: کلید پیوست کردن فایل به ایمیل
Toolbar: نوار ابزاری که برای قالب بندی متن ایمیل (مانند: اندازه، رنگ و فونت نوشته) استفاده می شود
Body: بدنه ایمیل (محل نوشتن متن ایمیل)

برای ایجاد یک ایمیل ساده ابتدا آدرس ایمیل گیرنده نامه را در کادر محاوره ای To نوشته و متن کوتاهی بعنوان موضوع نامه را در کادر محاوره ای Subject تایپ کرده و سپس متن ایمیل را می نویسیم، پس از پایان متن با فشار کلید Send ایمیل را ارسال می کنیم.

 

در بالای کادر محاوره ای To دو گزینه Add CC و Add BCC وجود دارد که با فشار آنها دو کادر محاوره ای CC و BCC بین To و Subject اضافه می شود:
CC یا Carbon Copy: محل نوشتن آدرس گیرنده یا گیرندگان رونوشت نامه است که با علامت کاما , از هم جدا می شوند.

BCC یا Blind Carbon Copy: محل نوشتن آدرس گیرنده یا گیرندگان رونوشت محرمانه یا مخفی است.

تمامی گیرندگان ایمیل می توانند آدرسهای ایمیل نوشته شده در کادر To و CC را دیده و بدانند که این ایمیل برای چه کسانی ارسال شده است ولی آدرسهای نوشته شده در کادر BCC از دید همگان مخفی هستند و هیچ کس نمی تواند متوجه ارسال ایمیل برای این نوع گیرندگان شود

 

کلید Attach Files برای پیوست کردن حداکثر 10 مگابایت فایل به ایمیل است، با فشار این کلید صفحه جدیدی باز می شود که در آن می توانید فایلهای روی کامپیوترتان را جهت آپلود کردن و ضمیمه کردن به ایمیل انتخاب کنیددر این صفحه 5 کادر محاوره ای برای تعیین فایلهای ضمیمه دیده می شود، چنانچه بخواهید تعداد بیشتری فایل را Attach کنید روی گزینه Attach more files کلیک کنید تا یک کادر محاوره ای دیگر زیر آنها اضافه شود.

مجموعه این فایلها نمی توانند از 10 مگابایت بیشتر شوند.


برای انتخاب فایلها کلید Browse را فشار داده و در روی کامپیوتر فایل مورد نظر را یافته و در نهایت کلید Attach Files را فشار دهید.
با فشار این کلید در صفحه جدید عمل آپلود شروع می شود، باید منتظر بمانید تا آپلود تمام شود.


پس از اینکه عمل آپلود انجام شد، لیست فایلهای ضمیمه نمایش داده می شود.

برای حذف یک فایل از لیست ضمیمه شده ها روی گزینه Remove جلوی آن و برای اضافه کردن فایل جدید روی گزینه Attach More Files کلیک کنید تا دوباره به همان صفحه Attch برگردید.

در پایان کلید Continue to message را فشار دهید تا به صفحه Composer برگردید، در این صفحه بین کادر Subject و کلید Attach Files لیست فایلهای ضمیمه دیده می شوند، در همین جا هم میتوانید فایلهای اضافه را با کلیک روی Remove حذف کنید.


نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,410,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: