Loading...

چگونه همه توییت‌های خود را دانلود کنیم

 

هرگاه شما توییتر خود را بروز می‌کنید گفته‌های شما در صفحه پروفایلتان نمایش داده می‌شود که همواره می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. ولی هنگامیکه توییت‌هایتان از دوجین بیشتر شد برای پیدا کردنشان در صفحات قبل به دردسر خواهید افتاد.

اگر می‌خواهید دسترسی آسان‌تری به توییت‌های خود داشته باشید و یا یک پشتیبان از آنها تهیه کنید نیاز به دانلود کردن آنها دارید. برای اینکار باید آدرس زیر را در مرورگرتان وارد کنید.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/account.xml?count=n

در آدرس بالا واژه‌ی “account”  را با نام کاربری خود عوض کنید و بجای “n”، در آخر آدرس تعداد توییت‌هایی را که می‌خواهید به عقب برگردید را بنویسید.

درصورتی که می‌خواهید همه توییت‌هایتان را دانلود کنید بهتر است تعداد کل توییت‌های خود را که در صفحه پروفایلتان نوشته است را در آدرس چایگزین نمایید.

پس از وارد کردن آدرس صفحه‌ای با فرمت XML مشاهده خواهید کرد که با انتخاب گزینه File > Save as می‌شود آن را ذخیره کرد.

حال اگر برنامه Excel در اختیار دارید قادرید فایل XMLرا وارد آن کنید تا مشاهده و جستجوی توییت‌ها آسان‌تر گردد.

در Excel به تب Data رفته و از قسمت External Data import یا XML فایل ذخیره شده را import کنید، پس از وارد شدن اطلاعات به برنامه از منوی بالا به File > Save as  رفته و با فرمت Excel workbook ذخیره نمایید.

مشاهده کردید که دانلود توییت‌ها آسان است ولی این روش یک اشکال دارد و آن اینست که هنگامیکه  شما دوباره شروع به توییت کردن می‌کنید فایل پشتیبان شما کهنه می‌شود بنابراین نیاز دارید تا دوباره از همه توییت‌های خود پشتیبان تهیه کنید که کار معقولی به نظر نمیرسد.

اگر به تصویر نگاه کنید متوجه می‌شوید که هر توییت یک  ID منحصر به خود دارد. پس شما می‌توانید با استفاده از این ID، همه توییت‌هایی را که پس از آن در توییتر فرستاده‌اید را دانلود کنید. برای این کار آدرس زیر را در مرورگرتان وارد نمایید.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/account.xml?since_id=ID

همانند قبل باید بجای “account”، نام کاربری و بجای ID شماره‌ی آخرین توییتی که در آخرین نسخه از پشتیبان خود دارید را جایگزین کنید تا همه‌ی توییت‌های فرستاده شده پس از آن نمایش داده شود. بطور مثال در تصویر بالا ID آخرین توییت 7266803807 میباشد که برای دانولد توییت‌های بعد از آن باید از آدرس زیر استفاده کنم.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/shahvar.xml?since_id=7266803807

همچنین شما می‌توانید از سرویس کتاب توییتر نیز بهره گیرید. با بکارگیری این سرویس قادر خواهید بود 3200 توییت پیشین خود را در غالب یک فایل PDF بر اساس تاریخ خورشیدی دریافت کنید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 193,595,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: