Loading...

شنود مکالمات رادیویی هواپیماهای نظامی در جنگ لیبی

 

 

فکر می کنید شنود مکالمات صورت گرفته میان هواپیماهای جنگی امکان پذیر باشد؟ البته بدون استفاده از ابزارهای پیچیده و جاسوسی.این کار سرگرمی Hubb است. Hubb که شهروند آلمان است با استفاده از یک شری تجهیزات دست دوم که می توانید به قیمت 500 دلار به راحتی تهیه کنید مکالمات انواع هواپیما ها را شنود می کند. او که در اینترنت به BlackBox هم معروف است می گوید از مکالمات هواپیمای رییس جمهوری آمریکا تا هواپیماهای CIA و حتی مکالمات سفر اسلوبودان میلوسوویچ، جنایتکار جنگی یوگوسلاوی را هم ضبط کرده است.

او می گوید هدفش از این کار شنیدن حقایق است قبل از اینکه برای اهداف سیاسی یا نظامی دستکاری شوند. هواپیماهای نظامی برای جلوگیری از برخورد با هواپیماهای غیر نظامی اطلاعات اولیه ای را بدون کدگذاری و در فرکانسهای طبقه بندی نشده منتشر می کنند و همین نکته باعث می شود عده ای مانند Huub مشغول شنود این اطلاعات شوند. Huub برای شنیدن این مکالمات از  ICOM R20 receiver و  Uniden UBC-785XLT scanner استفاده می کند که هر دو را می توان به قیمت 500 دلار تهیه کرد.

در زیر می توانید به اخطاری که هواپیمای جاسوسی و سری سایفوس(تصویر فوق) به کشتی های لیبیایی داده گوش بسپارید:

Listen!

چند صباحی است که Huub مشغول شنود این مکالمات برای یافتن سرنخ هایی در باره جنگ لیبی است و اگر شما هم علاقه مند شنیدن این نوع مکالمات هستید می توانید او را در توییتر دنبال کنید.

  [منبع]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,691,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: