Loading...

موج گوگلی: سونامی‌ای که شیوه‌های سنتی ارتباط اینترنتی را در خود غرق خواهد کرد!

خوب! این پست را با این تیتر توجه‌برانگیز شروع کردم، تا نگاه شما را به خود جلب کند. اما در همان اول پست لازم است به شما بگویم سرویس اینترنتی جدید Google Wave هنوز راه‌اندازی نشده است و تا پایان سال میلادی جدید نمی‌توانید از آن استفاده کنید. در حال حاضر درهای این سرویس فقط بر روی تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و خبرنگاران گشوده شده است.

Google Wave، شیوه جدیدی برای ارتبط بین کاربران اینترنتی است. Wave یک سرویس ارسال ایمیل بلادرنگ است. به این معنی که همزمان با نوشتن یک پیام و تایپ شدن حروف و کلمات آن، گیرنده پیام می‌تواند، تایپ شدن پیام را مشاهده کند. البته اگر آدم محافظه کار هستید و عادت دارید متن پیام‌های خود را به تناسب تغییر دهید، نگران نباشید، چون می‌توانید این ویژگی پیش‌فرض را غیرفعال کنید.

با Wave شما می‌توانید به شیوه متفاوتی به ایمیل‌ها پاسخ بدهید. حتما برایتان پیش آمده که از دوستتان ایمیلی دریافت کرده باشید که در آن چند پرسش مطرح شده باشد. در شیوه سنتی، ما معمولا این طور به این ایمیل‌ها پاسخ می‌دهیم که مثلا بنویسیم در پاسخ به سؤال اول شما ، پاسخ من فلان است و در پاسخ به سؤال دوم شما، پاسخ این است! پیداست که کار کمی سخت می‌شود! اما با Wave شما می‌توانید خیلی راحت در بین جملات و پاراگراف‌های ایمیل به آن پاسخ بدهید.

گوگلی‌ها مدت‌ها بود که آرزو داشتند، جی‌میل را با سرویس پیام‌رسانی بلادرنگ خود یعنی Google Talk ترکیب کنند. آنها با قرار دادن جی‌تاک در ستون کناری ایمیل قصد داشتند به نوعی این وصلت را انجام دهند. اما با Wave واقعا این کار عملی می‌شود.

تصور کنید که پیامی دریافت کرده‌اید و دارید در پاسخ به یکی از قسمت‌های آن، پاسخی تایپ می‌کنید و دوسستان دارد به طور همزمان، نوشته شدن پاسخ شما را می‌بینید. وصلتی از این بهتر و فرخنده‌تر؟!

با Wave کاربر می‌تواند عکس‌ها را مستقیما در متن ایمیل جاگذاری کند، ویژگی‌ای که تازه جی‌میل به صورت آزمایشی فعال کرده است.

اما ویژگی جالب دیگر Wave این است که امکان گفتگوی همزمان بین چند کاربر را هم فراهم می‌آورد. اگر از کاربران سایت فرندفید باشید، حتما متوجه شده‌اید که منظور من چیست؟ اما برای ان دسته از خوانندگان که کاربر این سایت نیستند باید بگویم که در پاسخ به یک پیام که به صورت گروهی ارسال شده باشد، هر گیرنده، می‌تواند پاسخی در زیر پیام بنویسد که با رنگ متفاوتی مشخص می‌شود و در کنار آن عکس یا آواتارش هم پاسخ را متمایز می‌کند. از آنجا که این پساخ به صورت بلادرنگ قابال مشاهده برای سایر گیرندگان پیام است، نوعی چت گروهی بین گیرندگان پیام رخ می‌دهد. یعنی همان چیزی که در فرندفید داریم.

باید منتظر بمانیم و ببنیم چه زمانی موج گوگلی ما را در بر خواهد گرفت!
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,299,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: