Loading...

گوگل و ۱۰ میلیون عکس نادیده

گوگل و شرکت TimeWarner اعلام کردند طی قراردادی از امروز تمام مردم جهان میتوانند میلیون ها عکسی که متعلق به مجله Life است و ۹۷ درصد آن تا بحال چاپ نشده و هیچ کس تا بحال آنها را ندیده است , از طریق سرویس Image گوگل ببینند .

تمامی این عکس ها که در آرشیو Time-Life قرار داشته توسط گوگل اسکن شده و به مرور آپلود میشوند و در نتایج جستجوی گوگل هم جای خواهند گرفت . این عکس ها در کیفیت های ۵ و ۶ مگاپیکسل تهیه شده و میشوند .

خوب من این سرویس را امتحان کردم فعلا گفته شده ۳ میلیون عکس موجود است ( در آینده به ۱۰ میلیون خواهد رسید ) و در تستی که کردم متوجه شدم هنوز زبان فارسی در نتایج جستجو وجود ندارد اما با جستجو کردن ” IRAN ” عکس های جالبی را خواهید یافت .

اما برای تست ” Lenon ” را جستجو کردم , مطابق روال عادی مجموعه ای از عکس های Lenon ظاهر شد منتها عکس هایی که همه متعلق به Time-Life است و تا بحال کسی آن ها را ندیده است , اما با کلیک کردن روی یکی از عکس ها به چنین صفحه ای برخوردم :

این صفحه به شما لینکی را نشان میدهد که این عکس را خریداری کنید . و همچنین حقوق Time هم یادآوری شده است .

هدف این قرارداد مشخص شده و آن هم فروش آرشیو مجله Life است و البته در قوانین استفاده از عکس ها آمده استفاده شخصی و غیر تجاری از عکس ها ایرادی ندارد .

شما میتوانید عکس ها را در دسته بندی های : اشخاص , اماکن , اتفاقات , ورزش و فرهنگ جستجو کنید و یا با قرار دادن عبارت:source : Life بعد از مورد جستجو مستقیما به آرشیو تایم دسترسی پیدا کنید .

صفحه Life در گوگل
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,845,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: