Loading...

ارتباط گوگلی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که محصولات گوگل چه ارتباطی با هم دارند؟ و یا اینکه این محصولات چه تاثیری بر روی آینده زندگی مردم خواهند داشت؟ گوگل هم اکنون پر استفاده ترین موتورجستجو در اینترنت است و این یعنی دسترسی به اقیانوس عظیمی از اطلاعات که دسته بندی هم شده اند. داشتن این همه اطلاعات به خودی خود می تواند بسیار سود آور باشد همانطور که برای گوگل هم سود آور شد. سپس گوگل به فکر ترجمه متون از زبانهای مختلف افتاد و پروژه Google Translator را به راه انداخت. این پروژه همچنان در حال پیشرفت است به طوری که یکی از تاثیر گزارترین پروژه های گوگل در آینده خواهد بود. با تکمیل شدن این پروژه گوگل قادر به عرضه سرویسهای فراوانی خواهد بود. از جمله اینکه تمام مطالب منتشر شده در وب به هر زبانی را می توان مطالعه کرد و رفته رفته دیگر نیازی به یادگیری زبان جدید نخواهید داشت(هم اکنون هم این امکان فراهم است اما ترجمه ها هنوز درست و دقیق نیستند). همان زبان مادری کافیست.


فعلا این پروژه در محیط وب و با تایپ کردن در دسترس است اما به زودی، شما به زبان مادریتان صحبت می کنید و مخاطبتان آنرا به زبان خودش می شنود و این یعنی ترجمه همزمان. نوعی از ترجمه همزمان در گوگل ویو دیده شد. در آن محصول شما به زبان خودتان تایپ می کنید و مخاطب آنرا به زبان خود مشاهده می کند. کاربرد دیگر این پروژه در عینک گوگل یا همان Google goggles است. قبلا این عینک اسرارآمیز را معرفی کردم. با ترکیب این عینک و پروژه Translator می توان به کاربردهای بیشماری رسید که می تواند زندگی را بسیار راحت و شگفت انگیز کند از جمله کاربردی که گوگل در وبلاگ خودش به آن اشاره دارد ترجمه منوی رستوران است. فرض کنید در یک کشور غریبه، گرسنه و خسته به یک رستوران مراجعه می کنید اما مشکل اینجاست که منوی رستوران به زبان محلی است و شما نمی دانید چه غذایی را باید انتخاب کنید. اصلا نگران نباشید کافیست موبایل خود را بیرون آورده و یک عکس از منو بگیرید این عکس با کمک عینک گوگل و پروژه Translator به زبان مادری شما ترجمه شده و در اختیارتان قرار می گیرد. حالا تصور کنید هر متنی به همین سادگی و سرعت قابل ترجمه باشد. البته این کاربرد هنوز قابل استفاده نیست اما به صورت یک پروتوتایپ تست شده است. از طرفی با ارائه گوگل باز مسئله تکمیل کردن پروفایلهای گوگل بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. از طرفی پروفایلهای گوگل همچون پروفایلهای توییتر، فیس بوک و سایر سایتهای اجتماعی نیستند زیرا گستره وسیع تری از هویت آنلاین شما را در بر می گیرند. به عبارت دیگر، با داشتن یک پروفایل در توییتر، می توان گفت شما تنها در توییتر یک پروفایل دارید اما با داشتن یک پروفایل در گوگل شما یک پروفایل در اینترنت دارید که در نتایج جستجو هم مشاهده می شود. علاوه بر این در پروفایل گوگل می توانید تمام مشخصات آنلاین خود را وارد کنید و این شامل اکانتهایتان در سایتهای اجتماعی دیگر، وبلاگها و علاقه مندیها نیز می شود. حالا اگر گوگل اطلاعاتی را که در پروفایلتان وارد کرده اید را با واقعیت تطبیق داده و در اصطلاح هویت شما را تایید کند هویت شما در تمام وبسایتهای دیگری هم که در پروفایلتان وارد کرده اید تایید می شود.همانند اکانتهای تایید هویت شده توییتر با این تفاوت که تنها با یک تایید هویت، هویت شما در سایتهای بیشتری تایید می شود. با ترکیب عینک گوگل و پروفایلها هم می توان سرویسهای جالبی را عرضه کرد. یکی از جالب ترین آنها می تواند شناسایی افراد باشد. دوربین موبایل خود را روشن کرده و برروی طرف مقابل بگیرید، تمام مشخصات او بر روی صفحه گوشی شما نمایش داده می شود. حالا که می توان با ترکیب این سرویسها به نتایج جالبی رسید ممکن است به فکر خرید یک گوشی موبایل بیافتید. لازم نیست راه دوری بروید گوگل گوشی خودش را دارد. نکسوس وان در خدمت شما است که دارای سیستم عامل آندروئید گوگل و سخت افزار اختصاصی است.
قطعا با ترکیب نقشه های گوگل با موبایل و عینک گوگل می توان سرویسهای بسیار کاربردیی را عرضه کرد.

 

شما هم تخیل خود را بکار ببرید و یک محصول که بتواند از ترکیب نقشه های گوگل (Google Maps) و دیگر محصولات گوگل عرضه کرد را معرفی کنید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,792,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: