Loading...

نرم‌افزارهاي قدرتمند رايگان براي بازيابي فايل‌هاي پاك‌شده

وقتي يك فايل را از روي كامپيوتر خود پاك مي‌كنيد، آن قسمت از هارد شما كه فايل مربوطه در آن قرار گرفته است از نظر سيستم عامل شما«خالي» و «قابل نوشتن» تلقي مي‌شود ولي هنوز فايل مربوطه در آنجا قرار دارد تا زماني كه مطالب ديگري در آن قسمت از هارد قرار گيرند.

بنابراين اگر فايلي حياتي و باارزش را از سيستم خود پاك كرده‌ايد و الآن پشيمان هستيد، مي‌توانيد تا دير نشده (و فايلتان هنوز قابل بازيابي است) از ابزارهاي قدرتمند و رايگاني كه براي برگرداندن فايل‌هاي پاك‌شده وجود دارند استفاده كنيد و فايل مربوطه را زنده كنيد.

اگر الآن دچار چنين وضعيتي شده‌ايد يا احتمال مي‌دهيد كه در آينده با چنين مشكلي مواجه شويد (۱۰۰% براي همه اين وضعيت پيش خواهد آمد)، حتماً ابزارهاي كوچك، رايگان و قدرتمند زير را دانلود كنيد و در جعبه ابزار خود داشته باشيد كه روزي به كارتان خواهند آمد.

سه نرم‌افزار قوي براي بازيابي فايل‌ها در ويندوز

نرم‌افزارهاي رايگان و غيررايگان زيادي براي بازگرداندن فايل‌هاي پاك‌شده وجود دارند اما همه آنها عملكرد و قيمت يكساني ندارند و برخي بهتر و بيشتر از بقيه مي‌توانند فايل‌هاي حذف‌شده را بازيابي كنند. سه تا از اين نرم‌افزارهاي رايگان و قدرتمند به ترتيب عبارتند از:

  1. MiniTool Power Data Recovery
  2. Recuva
  3. Restoration

نرم‌افزاري قوي براي انواع سيستم عامل‌ها

اگر سيستم شما تحت ويندوز نيست و از سيستم عامل ديگري استفاده مي‌كنيد، يكي از بهترين ابزارها براي بازيابي فايل‌هاي حذف‌شده TestDisk است كه روي سيستم‌هاي داس، ويندوز، لينوكس، Free BSD، NetBSD، OpenBSD، SunOS و MacOS X كار مي‌كند.

نحوه استفاده از نرم‌افزارهاي بازيابي فايل

نحوه كار كردن با اين نرم‌افزارها ممكن است قدري متفاوت باشد اما همه آنها از يك الگوي عمومي پيروي مي‌كنند. شما نرم‌افزار را اجرا مي‌كنيد و سپس يك يا چند درايو از كامپيوتر خود را انتخاب مي‌كنيد تا توسط نرم‌افزار اسكن شوند و فهرستي از فايل‌هاي پاك‌شده كه قابل بازيابي هستند در اختيار شما قرار داده شود. سپس شما مي‌توانيد اين فايل‌ها را انتخاب و بازيابي كنيد. فقط يادتان باشد فايل بازيابي‌شده را در درايوي غير از درايو اصلي (كه فايل پاك‌شده در آنجا قرار داشته است) ذخيره كنيد تا مشكلي در بازيابي فايل مربوطه پيش نيايد.

نكته بسيار مهم

همان لحظه‌اي كه متوجه شديد فايل مهمي را پاك كرده‌ايد، دست به هيچ كاري روي سيستم خود نزنيد (مخصوصاً هيچ فايلي روي درايوي كه فايل حذف‌شده در آنجا قرار داشته است نريزيد) و فوراً سراغ يكي از ابزارهاي فوق كه قبلاً نصب كرده‌ايد (يا اگر نيازمند نصب نبوده در جايي از سيستم خود كپي كرده‌ايد) برويد و نرم‌افزار را اجرا كنيد تا به دلايلي كه بالاتر توضيح داديم، شانس بيشتري براي بازگرداندن فايل‌هاي حذف‌شده داشته باشيد.
نظرات

 

  • اگ میتونید مطالبی در رابطه با نحوه ی بازیابی اطلاعات برام ارسال منید خیلی ممنون میشم
    خودم هرچی تلاش کردم موفق نشدم
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,195,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: