Loading...

فروش کامپیوترهای مک اپل با سیستم‌عامل ویندوز

به گفته شرکت تحقیقات NPD Group، در حالی که فروش کامپیوترهای Mac اپل با سیستم‌عامل Windows برای ماه‌های طولانی سیر صعودی را دنبال می‌کرد، طی ماه ژانویه در فروشگاه‌های سراسر آمریکا از جمله فروشگاه‌های Apple Stores کاهش یافت.

این طور که اعلام شده، در نخستین ماه از سال جاری میلادی میزان فروش کامپیوترهای Mac نسبت به مدت مشابه ازسال قبل ۶ درصد کاهش یافت و درآمد اپل از فروش این محصولات نسبت به درآمد ژانویه ۲۰۰۷ تا ۱۱ درصد کمتر شد.

در این میان، طی ماه ژانویه فروش کامپیوترهای مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۳ درصد بیشتر شد و از آنجایی که کاربران کامپیوترهای گران‌قیمت را کمتر خریداری کردند، درآمد حاصل از فروش کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز در مدت یاد شده نسبت به سال قبل افزایش نیافت.
“استفن بیکر”(Stephen Baker) یکی از تحلیل‌گران مرکز NDP در این باره اعلام کرد که فروش کامپیوترهای اپل در این دوره زمانی به دو دلیل کاهش یافته است. نخستین عامل در این زمینه قیمت گران این محصولات و عامل بعدی نیز عدم به‌روزرسانی سیستم‌های iMac از آوریل سال گذشته تاکنون بوده است.

بیکر بر این باور است، افرادی که بر مبنای قیمت کالاهای دیجیتالی خرید می‌کنند، ترجیح می‌دهند که کامپیوترهای معمولی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز را خریداری کنند که این کامپیوترها می‌تواند لپ‌تاپ یا کامپیوتر رومیزی باشد. این مسئله باعث شده است تا انگیزه کاربران برای خرید کامپیوترهای Mac کمتر شود. در بخش دیگر، طرفداران اپل ممکن است خرید کامپیوتر جدید خود را از این شرکت به تعویق بیاندازند تا وضعیت اقتصادی بهتر شود.

بکیر در این باره توضیح داد: «من فکر نمی‌کنم که هم‌اکنون تعداد زیادی از طرفداران اپل در حال تغییر موضع خود هستند. ما معتقدیم که مردم تنها خرید نمی‌کنند».

“استیو جابز”(Steve Jobs) مدیرعامل اپل اعلام کرد که طرفداران اپل به این شرکت پایبند و وفادار خواهند بود و در شرایط بد اقتصادی، خرید محصولات خود را به تاخیر خواهند انداخت.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,396,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: