Loading...

برای فرهنگ سازی کپی رایت به پلاس دانلود کمک کنید!

همانطور که همه شما می دانید، وب فارسی از جمله محیط هایی است که مانند خیلی از جاهای دیگر (چه مجازی و چه حقیقی) چندان به قوانین مربوط به خود پایبند نیست چرا که شاید ما کاربران ایرانی، اول استفاده می کنیم و بعد سراغ فرهنگ استفاده می رویم! خوب این مورد به مرور زمان مشکلاتی را فراهم می آورد که به گمانم همه ما در محیط وب شاهد آن هستیم. نمی خواهم زیاد در مورد این مشکلات صحبت کنم اما لطفا اگر شما هم کاربر دائمی وب هستید به ادامه متن توجه کنید!

plusdownload-dot-net.jpg

یکی از مشکلات جدی که در ایران کاربران آن را نقض می کنند، قانون کپی رایت است. موضوعی که توسعه دهندگان وب بیشتر از آن گله دارند تا کاربران ساده تر چرا که آن ها نسبت به مسئله آگاه ترند. یکی از زمان هایی که این قانون بیشتر زیر پا گذاشته می شود، هنگام استفاده از نرم افزار هاست. یعنی کاربر بدون توجه (و البته اطلاع) از قانون کپی رایت با مبلغ بسیار اندک، نرم افزاری را تهیه می کند که اگر در خارج از مرزهای کشور آن را به طور قانونی خریداری می کرد باید صدها دلار بابت آن پول پرداخت می کرد. مطمئنا یکی از راه های جلوگیری از این مسئله بحث فرهنگ سازی است. اما چطور؟

به نظر من یکی از راه های فرهنگ سازی و شناخت این قانون به کاربران ایرانی، ترویج استفاده از نرم افزار های رایگان و اوپن سورس است. قصد من از نوشتن این مطلب کمک گرفتن از شما دوستان برای گسترش این موضوع مهم است. اما شما چگونه می توانید به این موضوع کمک کنید؟

وبلاگ نویسان زیادی هستند که که در وبلاگ خود برنامه های رایگان بسیاری را معرفی کرده اند که هر کدام از آن ها می تواند در زمینه کاری خود نیاز کاربران را بدون زیر پا گذاشتن قانون خاصی برطرف کند. در وب نیز سایت های زیادی هستند که برنامه های رایگان را به کاربران معرفی می کنند اما چندی پیش همانطور که در وبنا نیز به آن اشاره شد، سایتی فارسی راه اندازی شده است که تنها هدف آن گسترش فرهنگ استفاده از نرم افزار های رایگان و عدم بی توجهی به قوانین کپی رایت برای کاربران ایرانی است.

نرم افزارهای رایگان بسیاری زیادی هستند که از نظر کارایی شاید از نمونه های پولی آن بهتر و کاربر پسند تر باشند اما کاربران از آن بی اطلاع اند. شما به شیوه های مختلفی می توانید به ترویج این فرهنگ در بین کاربران فارسی کمک کنید. دوستان وبلاگ نویس بیشترین نقش را می توانند در این موضوع ایفا کنند. شما می توانید با نوشتن مطلبی در این باره و توضیح کپی رایت، مخاطبانتان را از طریق سایت پلاس دانلود به استفاده از نرم افزار های آزاد، رایگان و اوپن سورس ترقیب کنید. می توانید حتی جهت حمایت از این موضوع لوگوهای طراحی شده را در وبلاگ و یا وب سایت خود قرار دهید و یا به آن سایت لینک دهید.

plus-468.gif plus-150.gif plus-125.gif

در پلاس دانلود تنها نرم افزارهای رایگان و اوپن سورس همراه با توضیحات و موارد کاربذد آن ها قرار داده می شود. این نرم افزارها در موضوعات مختلفی در این سایت قرار می گیرند. حتی خود شما نیز می توانید در صورت آشنایی با نرم افزار خاصی آن را به دیگران معرفی کنید تا همه از آن استفاده کنند. این می تواند یک حرکت دسته جمعی و خوبی در وب فارسی ایجاد کند پس لطفا از آن دریغ نکنیم و همه را به استفاده از نرم افزار های رایگان ترقیب کنیم.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,081,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: