Loading...

چسبانک های فولای ۳۵ تن وزن را تحمل می کنند

dn17739-1_500.jpg

در کارهای روزمره با چسبانک های پلاستیکی، زیاد سر و کار داریم. همان هایی که یک طرفشان حلقه های ریزی است و طرف دیگرشان قلاب های کوچکی که در هم فرو می روند و درب کیف و کلاسور را به هم می چسبانند. شاید هم آنها را در مچ بند های ورزشی یا تجهیزات پزشکی دیده باشید. این چسبانک ها پرمصرف هستند و استفاده از آنها راحت و بدون دردسر است.  
 
حالا مهندسین آلمانی در دانشگاه صنعتی مونیخ نوعی چسبانک فولادی را تولید کرده اند که به جای بستن درب کیف برای کارهای سنگین صنعتی استفاده میشود. یک متر مربع از طرح جدید قادر است که وزنی معادل ۳۵ تن را تا دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد تحمل کند. در حالی که باز کردن این ترکیب محکم آسان است و به ابزار خاصی نیاز ندارد و دوباره می توان از آن استفاده کرد.  
 
به گفته سازندگان چنین ابداعی در صنایع اتوموبیل سازی و صنایع سنگین کاربرد های زیادی دارد. و البته به نظر من اگر کمی خلاق فکر کنیم می بینم که می توان استفاده های فوق العاده ای از این اختراع جدید کرد.  
نظر شما در این مورد چیست؟  
 
منبع  

چسبانک های پلاستیکی

توضیح: نام اصلی و ثبت شده کلی این چسبانک ها Velcro است. ایده ساخت چسبانک های قلاب و حلقه ای در اوایل سال ۱۹۴۰ میلادی توسط یک مخترع سویسی به وجود آمده است. سایت Velcro  
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,113,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: