Loading...

Etsy، فروشگاه آنلاین نمونه!

اگر می‌خواهید واقعا درک کنید که به سبب نبود چیزی به نام تجارت الکترونیک در ایران و نبود بسترهای ضروری، در سال چقدر زیان متوجه ما می‌شود، به سایت Etsy بروید.

نمی‌دانم کجا خوانده بودم که زیان، تنها به معنی از دست دادن سود و سرمایه بالفعل نیست، بلکه وقتی امکان و پتانسیل کسب سود در شخص یا جامعه‌ای وجود داشته باشد، ولی جامعه هوش، تونایی، رغبت یا اجازه حرکت به سوی سودآوری نداشته باشد، زیان کرده است.

Etsy، هم در نگاه اول، یک فروشگاه آنلاین مثل میلیون‌ها فروشگاه آنلاین دیگر به نظر می‌رسد، اما این فروشگاه، ویژگی‌های دارد که آن را از فروشگاه‌های دیگر متمایز کند.

Etsy، پلی است بین خرده‌فروش‌ها و خریداران. تصور کنید که یک خانم خانه‌دار، که در اوقات فراغت خود کاردستی درست می‌کند، بتواند بدون اینکه از منزل خارج شود، هنر دست خود را به خریداری در هزاران کیلومتر دورتر بفروشد و وجه خرید را مستقیما در حساب بانکی خود دریافت کند.

Etsy، این کار را به زیبایی انجام می دهد، این فروشگاه فروشندگان و خریدارانی در ۱۵۰ کشور جهان دارد.

اندکی در محصولات متنوع این سایت، جستجو کنید! تقریبا هر چیزی را می‌توانید در این فروشگاه پیدا کنید، از عروسک‌های دوست‌داشتنی گرفته، تا دفترچه‌های خاطرات زیبا و از تابلو و حجم‌های هنری گرفته تا کیف‌های آی‌فون و آی‌پد!

فکر کنم اگر کارت اعتباری داشتم و اجناس کمی ارزان‌تر بودند، حتما چند خرید از سایت می‌کردم!

حالا تصور کنید که چنین فروشگاه‌هایی را می‌توانستیم در ایران راه بیندازیم و در خارج کشور هم برایش بازاریابی کنیم!

اما، خوب هزار و یک مشکل بر سر چنین کاری وجود دارد:
- معمولا سرمایه‌گذاران ما تصوری از تجارت آنلاین ندارند و به دلالی بی‌دردسر روتین خو کرده‌اند!
- این سرمایه‌گذران نمی‌توانند کادر مورد نیاز خود را به آسانی جذب کنند. آخر کسی که کارش در ایران تجارت باشد، چطور می‌تواند طراح و برنامه‌نویس مناسب یا کسی که در تجارت آنلاین تجربه داشته، پیدا کند.
- هنرمند‌های ما با اینترنت آشنایی ندارند و بنابراین نمی‌شود انتظار داشت، یک هنرمند آماتور در یک روستا و شهر دورافتاده، از طریق سایت بتواند اجناسش را بفروشد. کاربری ساده اینترنت، این روزها، یک ضرورت است، اما درصد کمی از مردم، واقعا با کاربری ابتدایی اینترنت حتی در حد رد و بدل کردن ایمیل و نحوه ثبت‌نام در سایت‌ها، آپلود و دانلود فایل، آشنایی دارند.
- چیزی به نام تجارت آنلاین در ایران وجود ندارد.
- ما آشنایی زیادی با بازاریابی و نیازهای خریداران نداریم، مثلا نمی‌دانیم که می‌شود با ترکیب هنر ایرانی و فناوری، مثل یک dock برای آیفون یا یک کیف زیبا برای نت‌بوک درست کرد و به مبلغ خوبی فروخت.
و البته مشکلات پیشبینی نشده دیگر.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,241,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: