Loading...

eBay دیگر اسکایپ را نمی‌خواهد!

skype_logo_aug08

۳ سال بعد از تولید اسکایپ و بعد از شروع رشد اسکایپ، eBay غول تجارت الکترونیک این سرویس و نرم‌افزار را خریداری کرد تا از سود حاصل از این نرم‌افزار استفاده کند و همچنین از این نرم‌افزار و سرویس به منظور تبلیغات استفاده کند. زمانی که اسکایپ به eBay فروخته شد، نرم‌افزار اسکایپ در نسخه ۲ قرار داشت ولی حالا و بعد از گذشت ۴ سال از این معامله (اسکایپ در سال ۲۰۰۵ به eBay فروخته شد و یا به عبارتی eBay در سال ۲۰۰۵ اسکایپ را خرید)، زمانی که اسکایپ در نسخه ۴ قرار دارد و چیزی حدود ۴۴۳ میلیون کاربر دارد! و کاربران فعال آن در روز به چیزی حدود ۱۲ میلیون می‌رسد، eBay تصمیم گرفته است تا اسکایپ را بفروشد!

skype

نمودار فوق نشان‌دهنده روند رشد کل کاربران و کاربران فعال اسکایپ در بازه‌های ۶ ماهِ از سال‌های بعد از واگذاری آن به eBay است (به ترتیب خطوط آبی و قرمز)، خط زرد درآمد اسکایپ را از فروش اکانت برای تماس با موبایل و خطوط ثابت توسط اسکایپ نشان می‌دهد، همانطور که مشاهده می‌کنید حدوداً ۱ سال بعد از فروش اسکایپ به eBay، این شرکت امکان تماس با تلفن‌های ثابت و موبایل را با اسکایپ فراهم کرد و در قبال آن اکانت‌هایی با قیمت‌های مختلف در اختیار کاربران قرار داد. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید حالا و بعد از ۴ سال از راه‌اندازی این سرویس eBay در هر ۶ ماه چیزی حدود ۱۵۰ میلیون دلار از فروش اکانت‌های اسکایپ درآمد داشته است.

با تمام این‌ها، eBay تصمیم گرفته است تا اسکایپ را به عده‌ای از سرمایه‌گذاران خصوصی بفروشد که احتمالاً یکی از آن‌ها موسسان Netscape خواهد بود، این معامله احتمالاً سه شنبه این هفته انجام خواهد شد. صاحب قبلی اسکایپ نیز تمایل خود را برای پس گرفتن اسکایپ از eBay اعلام کرده است ولی به گذارش نیویورک تایمز نتوانسته است مسئولان eBay را متقاعد کند.

این معامله به ارزش ۲.۷۵ بیلیون دلار انجام خواهد شد. اسکایپ خرید بسیار خوبی است، زیرا اسکایپ در تمام این مدت قابلیت‌ها و کارایی‌های خود را در عرصه تلفن اینترنتی نشان داده است و در میان کاربران نیز از اعتبار خوبی برخوردار است و از همه مهمتر اینکه اسکایپ چیزی حدود ۴۴۳ میلیون کاربر ثبت نام شده دارد یعنی حتی بیشتر از فیسبوک! اگر تیم جدید بتوانند این تعداد کاربر را که روزی چیزی حدود ۱۲ میلیون از آن‌ها از سرویس و نرم‌افزار اسکایپ استفاده می‌کنند را بیدار کند می‌تواند به یکی از بزرگترین دارندگان کاربران اینترنتی تبدیل شود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,080,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: