Loading...

Easy Chords v.0.95.0.0

از خانواده سازهای Chordophone بدون تردید گیتار یکی از محبوب ترین سازهای سیمی در کشور ما میباشد . همچنین گیتار به دلیل خصوصیت ذاتی جدایی اجزای صوتی آن ، همانند پیانو یکی از نزدیکترین سازهای غیر الکترونیکی به سیستمهای ، نگارش ، ضبط و پخش موسیقی دیجیتالی میباشد .
قبلا در تاریخچه بسیار مختصری که از پدید آمدن سیستم تدوین موسیقی صحبت کرده بودیم اشاره کردیم که پس از تعریف اولیه فرکانسهای پایه در موسیقی ، علاقمندان این هنر توانستند زبان ویژه ای را جهت ثبت فواصل زمانی و فرکانسهای به کار رفته در یک ملودی را به صورت مدون در آورند که بعدها Notation نام گرفت .
در این سیستم از پنج و یا ده خط حامل و علائم خاص کاملا تعریف شده استفاده میگردد . توسط نت نویسی به این روش میتوان تقریبا کلیه آهنگهای سروده شده توسط طیف وسیعی از سازهای مختلف را بر روی کاغذ پیاده نمود . علیرغم استاندارد استفاده از سیستم نت نویسی به روش فوق ، به منظور استفاده از بعضی از سازهای خاص روشهای کاملا اختصاصی بوجود آمده است است که از آن جمله میتوان به سیستم Tablature در گیتار اشاره نمود . در این روش که بیشتر به منظور ساده تر شدن آموزش برای مبتدیان توسعه یافته ، ضمن رعایت اصول اولیه و پایه نت نویسی از روش خاصی به منظور نشان دادن محل انگشتهای نوازنده بر روی تارهای ساز استفاده میگردد .
در حال حاظر اکثر نتهای تنظیم شده برای گیتار هم به روش Classic و هم به روش Tablature موجود میباشد .

easy-chords-1

بسیاری از علاقمندان موسیقی با نرم افزار بسیار معروف Winamp آشنایی کامل دارند و غالبا از یکی نگارشهای آن جهت پخش فایلهای صوتی خود استفاده میکنند . غالبا در نرم افزارهای معروف و پرکاربرد اگر توسعه دهنده اصلی نرم افزار اجازه افزودن قسمتهای تکمیلی را به آن داده باشد ، افزونه های متعددی توسط اشخاص و حتی موسسات کوچک به منظور اضافه کردن قابلیتهای ویژه ای به آن نگاشته میشود . به طور مثال در نرم افزارهایی چون فتوشاپ و اتوکد میتوان به هزاران افزونه Plug-In اشاره نمود که نصب هر یک از آنها قابلیت خاصی به نرم افزار مزبور اضافه مینماید .

Easy Chords یکی از بهترین و تنها Plug-In موجود جهت نرم افزار Winamp میباشد که میتواند نت آهنگهای گیتار پخش شده توسط این نرم افزار را تشخیص داده و نمایش دهد .
اصول اولیه عملکرد این Plug-In بر پایه یکی از مهمترین مباحث هوش مصنوعی ، موسوم به Voice Recognition و یا تشخیص صدا قرار دارد .
نرم افزارهایی که منظور تشخیص صدا طراحی میگردند ابتدا با تجزیه موجهای مرکب به موجهای ساده ( بر پایه قوانین ریاضی ترکیب امواج ) آنالیز مقدماتی را به عمل آورده و سپس با مراجع به بانک اطلاعاتی Database خود و با استفاده از الگوریتمهای بسیار سریع جستجو ، الگو های موجود در موج ترکیبی را مشخص مینمایند .
نکته بسیار ارزشمند در این افزونه قابلیت تشخیص در زمان حقیقی Real Time میباشد که به کمک آن میتوان حتی در اجراهای بسیار سریع حرکت الگو حرکت دست نوازنده را با استفاده از نت نگاری به روش Tablature مشاهده نمود .

easy_chords-2

دوستان گرامی توجه داشته باشند برای استفاده از این Plug-In وجود یکی از نسخه های ترجیحا جدید نرم افزار Winamp بر روی سیستم شما ضروری میباشد .
برای نصب نرم افزار تنها کافی است فایل EasyChords.exe را اجرا فرمایید نرم افزار از نظر امنیتی کنترل شده و بدون مشکل میباشد .

حجم فایل : 1.5 مگابایت

دانلود:http://takdata.net/files/2009/4-2/Easy.Chords.v.0.95.0.0.rar

پسورد: www.takdownload.ir
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,919,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: