Loading...

فعال کردن Clipboard History در ویندوز ۱۰

کاربران آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ می‌توانند با فعال‌کردن هیستوری کلیپ بورد ، به راحتی به تمام موارد کپی شده در کلیپ‌بورد دسترسی داشته باشند و دوباره از آن‌ها استفاده کنند .

اپلیکیشن‌های مدیریت‌کننده‌ی کلیپ‌ بورد یکی از اپلیکیشن‌های پرمصرف در ویندوز محسوب می‌‌شوند . در صورتی‌ که از نسخه‌ی آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید ، دیگر نیازی به‌ استفاده از این اپلیکیشن‌ها نیست .

در این نسخه از ویندوز ۱۰ قابلیت جدیدی اضافه شده است که کاربران با‌ استفاده‌ از آن می‌‌توانند سابقه‌ یا هیستوری ( History ) کلیپ بردشان را ذخیره کنند و هر یک از کلمه‌ها و عبارت‌های کپی شده در آن را به سادگی و تنها با یک میانبر صفحه کلید پیدا و از آنها استفاده کنند .

فعال کردن Clipboard History در ویندوز ۱۰

در ادامه‌ی این مقاله از سری مقالات آموزش ویندوز ۱۰ شما را با نحوه‌ی فعال کردن Clipboard History در ویندوز ۱۰ کار آشنا می‌کنیم . یادآوری می‌شود برای استفاده از این ویژگی حتما باید از آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ و نسخه‌ی ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ استفاده کنید .

برای مشاهده‌ی سابقه‌ی کلیپ‌بورد ویندوز ۱۰ ابتدا باید آن را فعال کنید . برای انجام این کار پس از کلیک کردن روی تنظیمات ( Settings ) ویندوز و ورود به بخش تنظیمات مربوط به سیستم ( System settings ) ، سربرگ Clipboard را انتخاب و گزینه‌ی Clipboard History را فعال کنید .

 

 

پس از فعال شدن قابلیت سابقه‌ی کلیپ‌بورد، تنها مواردی نمایش داده می‌شوند که پس از فعال شدن این ویژگی به کلیپ‌بورد کپی شده‌اند . برای مشاهده‌ی سابقه‌ی کلیپ‌بورد تنها کافی است دکمه‌های ویندوز و حرف انگلیسی V ( وی ) را هم زمان بزنید تا پنجره‌ی کلیپ‌بورد باز شود .

در این پنجره تمام تصاویر ، متون و سایر موارد نمایش داده می‌شوند و می‌‌توانید هر موردی را انتخاب و دوباره پیست کنید .

 

 

اگر به‌دقت به موارد نمایش داده شده در سابقه‌ی کلیپ‌بورد نگاه کنید متوجه می‌شوید که روی هر یک از آن‌ها آیکون سنجاق یا پین ( pin ) وجود دارد . چنانچه روی این آیکون‌ها کلیک کنید ، در‌صورتی که سابقه را پاک‌ کنید ، این موارد حذف نخواهند شد .

برای پاک‌کردن سابقه‌ی کلیپ‌بورد ، تنها باید روی دکمه‌ی Clear all در پنل کلیک کنید . در ضمن می‌توانید از طریق سربرگ Clipboard در بخش تنظیمات سیستم نیز این کار را انجام دهید .

امکان همگام سازی ( سینک ) کلیپ‌بورد در بین دستگاه‌های مختلف وجود دارد ؛ اما این ویژگی در حالت پیش‌فرض فعال نیست .

توصیه‌ای جدی

برخی از کاربران معمولا اطلاعات حساسشان مثل گذرواژه‌ها و حتی اطلاعات بانکی‌شان را در کلیپ‌بورد کپی می‌کنند . اگر چه این کار در کُل کار عاقلانه‌ای نیست ، اما تا قبل از عرضه‌ی آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ و ایجاد قابلیت فعال کردن سابقه‌ی کلیپ‌بورد کار چندان خطرناکی نبود ؛ زیرا تا قبل از ایجاد این ویژگی ، تنها آخرین مورد کپی‌شده نمایش داده می‌شد ؛ اما در‌ صورتی که سابقه‌ی هیستوری را فعال کرده‌اید و افراد متفرقه‌ی زیادی با سیستم‌تان کار می‌کنند ، توصیه می‌کنیم از کپی‌کردن اطلاعات حساس‌تان جداً خودداری و در صورت کپی کردن این اطلاعات ، در اسرع وقت آن‌ها را از هیستوری پاک کنید ( می‌توانید هر یک از موارد کپی شده را به صورت جداگانه از کلیپ‌بورد حذف کنید . )

کلیپ‌بورد ویندوز ۱۰ برای ذخیره‌سازی اطلاعات کپی‌شده هیچ محدودیتی ندارد و می‌توانید تعداد بسیار زیادی از موارد مختلف را که مهم‌ هستند و در بیشتر مواقع به آن‌ها احتیاج دارید ، ذخیره کنید تا در مواقع نیاز به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید .

 

 
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,976,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: