Loading...

رنو مورفوز کانسپت به عنوان خودرو الکتریکی آینده معرفی شد

رنو مورفوز کانسپت

رنو مورفوز کانسپت معرفی شد. کانسپت جدید رنو پیش‌نمایشی از محصولات الکتریکی آینده این خودروساز فرانسوی محسوب می‌شود. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

با توجه به شیوع کرونا و لغو نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰، شرکت فرانسوی رنو نتوانست از کانسپت جدید خود رونمایی کند و با کمی تاخیر هم‌اکنون مشخصات و تصاویر رسمی رنو مورفوز کانسپت را منتشر کرده است. این خودرو پیش‌نمایشی از برنامه‌های الکتریکی رنو محسوب می‌شود. در ادامه با جزئیات کانسپت ویژه رنو آشنا خواهیم شد.

مشخصات رنو مورفوز کانسپت

رنو مورفوز کانسپت

این کانسپت دارای فرمی شبیه یک کراس اوور است، اما برخی از کارشناسان آن را ترکیبی از شاسی بلند، سدان و کوپه چهار در می‌دانند. طراحان در این خودرو از اورهنگ‌های کوتاه و خط سقفی خمیده استفاده کرده‌اند. شرکت رنو کانسپت جدید خود را بر پایه پلتفرم ماژولار و الکتریکی CMF-EV ساخته است و به همین دلیل می‌تواند مدل‌های مختلفی آن را از لحاظ قدرت، ظرفیت باتری و برد حرکتی به بازار عرضه کند.

رنو مورفوز کانسپت

یکی از قابلیت‌های برجسته رنو مورفوز کانسپت این است که مالکان می‌توانند اندازه محفظه بار را تغییر دهند؛ شاید عجیب به نظر برسد، اما این خودرو قادر است ابعاد فیزیکی خود را تغییر دهد و به یکی از دو مدل سیتی (ویژه شهر) یا تراول (ویژه مسافرت) تبدیل شود که همانطور از نام آنها مشخص است فضای محفظه بار در حالت دوم افزایش پیدا می‌کند؛ به بیانی دیگر طول خودرو در حالت شهری ۴۴۰ سانتی‌متر و در حالت مسافرتی ۴۸۰ سانتی متر تغییر کرده و علاوه بر آن فاصله بین دو محور از ۲۷۳ به ۲۹۳ متر افزایش می‌یابد.

رنو مورفوز کانسپت

در زمان افزایش فضای محفظه بار، فضای کابین تغییر پیدا نخواهد کرد و فقط افزایش فاصله بین محورها در حالت مسافرتی باعث می‌شود فضای بیشتری برای قرار دادن باتری‌های اضافه در کف خودرو ایجاد شود که نتیجه آن افزایش ۳۰۰ کیلومتری برد خودرو خواهد بود. طبق گفته رنو این کانسپت با نیازها و سلیقه‌های هر مالک خودرو مطابقت پیدا می‌کند. بر اساس نوع مدل‌های این خودرو که عرضه می‌شود، مشتریان می‌توانند پکیج‌های باتری متنوعی با برد ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را سفارش دهند.

رنو مورفوز کانسپت

در طراحی این خودروها درها بدون ستون B هستند و در خلاف جهت گشوده خواهند شد. هنگام قرارگیری در کابین نیز هر فرد می‌تواند بر اساس نیازهای طول سفر صندلی خود را هماهنگ کند. طراحان از متریال بازیافتی برای کابین استفاده کردند که یکی دیگر از نکات برجسته کابین محسوب می‌شود. رنو مورفوز کانسپت از تکنولوژی خودران سطح ۳ بهره می‌برد و به کمک آن راننده این امکان را دارد تا دستان خود را از روی فرمان بردارد تا خودرو بتواند شرایط را در برخی از جاده‌ها، بزرگراه‌ها و در ترافیک‌های شهری کنترل کند. هرچند راننده نیز باید هوشیار باشد تا هر زمانی که نیاز بود خودرو را هدایت نماید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,976,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: