Loading...

در طول روز چقدر در معرض اشعه فرابنفش قرار دارید

فصل تابستان است و گرما و تابش آفتاب به بیشترین حد خود در طول سال رسیده و هر چقدرم سعی کنیم تا کمتر از خانه یا دفتر کار خارج بشیم یا از اتومبیل شخصی استفاده کنیم باز هم مجبوریم دقایقی را در معرض اشعه‌های مضر آفتاب قرار بگیریم، مخصوصاً در مناطق جنوبی کشور که آفتاب سوزان است.

اشعه فرابنفش یا UV که از خورشید صاتع می‌شود عامل اصلی آفتاب سوختگی، پیری زودرس و سرطان پوست است. هر بار که پوست در معرض آفتاب می‌سوزد تک تک سلول‌های آن آسیب می‌بیند. بعضی از این سلول‌ها از بین رفته، برخی دیگر خود را بازسازی کرده و آنهایی که قادر به ترمیم خود نیستند معیوب می‌شوند. با ضعیف شدن دستگاه ایمنی بدن بر اثر اشعه یو وی، مکانیزم از بین رفتن سلولهای معیوب با اشکال مواجه شده و در نتیجه این سلول‌ها کم کم رشد کرده و به یک تومور سرطانی تبدیل می‌شوند.
شدت اشعه UV بین ۱ تا ۱۱ اندازه‌گذاری می‌شود که ۱ کم خطرترین و ۱۱ بیشترین میزان خطر را دارد. بنابراین همیشه توصیه می‌شود سعی کنید در این ساعات میانی روز زیر تابش آفتاب قرار نگیرید یا از عوامل حفاظتی مثل عینک و لباس‌های ضد یو وی، کرم‌های ضد آفتاب، کلاه یا چتر آفتابی استفاده کنید.

سطح یو وی

سایت uvawareness.com از طریق پیش‌بینی‌های ماهواره‌ای برای هر شهر و منطقه از کره زمین میزان اشعه یو وی در ساعات مختلف روز را نشان می‌دهد. کافیست تا نام شهر زندگی خود را وارد کنید تا اطلاعاتی از وضعیت اشعه یو وی در چند روز آتی محل زندگی خود بدست آورید (مثلا برای شهر اهواز). این سایت با توجه به شدت اشعه به شما توصیه می‌کند که از چه وسیله‌ای برای حفاظت در مقابل اشعه فرابنفش استفاده کنید تا خطر آسیب‌های آن را کم کنید و سالم بمانید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,286,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: