Loading...

دومین جشنواره آنلاین وب ایران

 

توسعه و پیشرفت وب فارسی، همیشه از دغدغه های مهم بنده بوده است تا جایی که حتی در این وبلاگ نیز بارها به این موضوع پرداخته ام. اعتقاد راسخ دارم این توسعه و پیشرفت صورت نمی پذیرد مگر با بحث و گفت و گوی تمام اهالی وب فارسی و حمایت از افرادی که برای ارتقای جایگاه وب فارسی تلاش می کنند. خوشبختانه در یکی دو سال اخیر، حرکت های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است که جای تقدیر دارد.

در راستای حمایت از وب سایت های ایرانی، وبنا دو سالی می شود که دست به کار شده است و با برگزاری جشنواره آنلاین وب سایت های ایران، گامی بلند در راستای حمایت از وب فارسی برداشته است. نخستین دوره ی این جشنواره سال گذشته برگزار شد که در مجموع 32 وب سایت برتر انتخاب شدند. اما امسال دومین دوره از این جشنواره، با تجربه ای بیشتر نسبت به سال گذشته ، اواخر اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.webonline[1]

دومین دوره جشنواره آنلاین وب سایت های ایران، بهمن ماه سال 87، با شروع رای گیری از کاربران کلید خورد و تا 25 اسفند که فرصت شرکت در این نظر سنجی بود، بیش از 1500 نفر، 1066 وب سایت مورد علاقه ی خود را ثبت کردند. بعد از بررسی این سایت ها توسط تیم برگزاری، 138 وب سایت در قالب 17 گروه به دور پایانی راه یافتند.

اسامی این 138 وب سایت نیز در حال حاضر در اختیار داوران جشنواره ( که همگی از فعالان فناوری اطلاعات و همچنین برترین آی تی نویسان هستند) قرار گرفته است تا بهترین وب سایت هر گروه را مشخص کنند. در نهایت نظر داوران نیز بررسی می شود تا وب سایت هایی که بیشتر رای را از جانب داوران به دست آوردند، به عنوان بهترین وب سایت در زمینه ی تخصصی خودشان معرفی شوند. همچنین ده وب سایت برتر نیز، تندیس بهترین وب سایت سال 87 را دریافت خواهند کرد.

جا دارد از مدیران سایت وبنا، کمال تشکر را بابت برگزاری این جشنواره داشته باشیم. اما از آنجا که همیشه باید به دنبال بهبود کارمان باشیم، نکاتی را من باب ارتقای کیفیت جشنواره مطرح می کنم.

دسته بندی هایی که برای دومین جشنواره صورت گرفته است، حاوی چند نکته ی مثبت، و البته چند نکته ی منفی بود. نکته ی مثبت این دسته بندی، تعداد زیاد آن بود که امکان قرار دادن سایت ها را در دسته بندی تخصصی خود فراهم آورد. اما قرار دادن سایت ها در دسته بندی های مختلف، می توانست با دقت بیشتری صورت پذیرد. مثلا سایت های موجود در دسته ی “ خبری” از تنوع موضوع بسیار زیادی برخوردار بودند و در واقع هر سایت در زمینه ی تخصصی خود، حرفی برای گفتن داشت. به نظر می رسد اگر تعداد دسته بندی های تخصصی در این قسمت بیشتر بود، هیئت داوران می توانستند انتخاب بهتری داشته باشند. با اینکه در این قسمت تعداد دسته بندی ها کم بود، اما شاهد دو دسته ی “هنری” و “فرهنگی” بودیم که امکان ادغام آنها بدون ایجاد مشکل خاصی، میسر بود.

دومین موردی که امکان بهبود آن وجود دارد، نحوه ی شرکت در نظر سنجی است که امسال در حد عالی صورت نگرفت. البته چون هم اکنون صفحه ی نظر سنجی به دلیل اتمام فرصت، غیر فعال شده است، امکان بررسی دقیق وجود ندارد، اما با مشورت و دقت بیشتر، می توان شکل بهتری برای شرکت در نظر سنجی تهیه کرد تا امکان تقلب (که از دغدغه های برگزار کنندگان بود) نیز وجود نداشته باشد.

به دلیل قدرت برگزار کنندگان جشنواره، خوشبختانه امسال شخصیت های بسیار خوبی در اختتامیه این جشنواره به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت که جای بسی تشکر دارد. امیدوارم این جشنواره ، در سال های بعد نیز ادامه پیدا کند که وجود آن برای دلگرمی و تشویق اهالی وب فارسی، بسیار ضروری است.

در این صفحه می توانید اطلاعات تکمیلی را در این مورد پیدا کنید. ضمن اینکه اگر مایل به حمایت مالی از این جشنواره هستید، در این صفحه پیشنهاد خودتان را با برگزار کنندگان، مطرح نمایید. به امید حمایت هر چه بیشتر اهالی وب فارسی از این دست جشنواره ها.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,883,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: