Loading...

چرا راه‌اندازی مجدد تلفن‌همراه مشکلات رایج را رفع می‌کند؟

Screenshot چرا راه‌اندازی مجدد تلفن‌همراه مشکلات رایج را رفع می‌کند؟

همه ما این جمله را شنیده‌ایم: “آیا سعی کردید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید؟”؛ در واقع این اولین گام در رفع هر گونه مشکل فنی است. اما چرا؟

همه چیز به رم مربوط است

هنگامی‌که صحبت از حل مسائل مربوط به عملکرد گوشی و یا بهبود آن به میان می‌آید، نحوه استفاده از رم (RAM) یکی از گزینه‌هایی است که باید به آن توجه کنیم. استفاده از اکثر سیستم‌عامل‌های مدرن، همان‌طور که امکان استفاده از برنامه‌های مختلف را به ما می‌دهد، رم را نیز پر می‌کند. در واقع اکثر برنامه‌هایی که اجرا می‌کنیم، اغلب از رم استفاده می‌کنند؛ این تنها شروع راه است.

یکی از نکاتی که اغلب از سوی کاربران نادیده گرفته می‌شود این است که بستن یک برنامه و یا حذف آن از حافظه به‌صورت دستی به این معنا نیست که آن‌ها کاملا بسته شده‌اند. در واقع، با انجام این کار هنوز هم بقایای برنامه باقی مانده است و فضای رم را پر نگه داشته و در نتیجه فضا برای اجرای برنامه‌های بیشتر، لحظه به لحظه کمتر می‌شود.

در این وضعیت سیستم‌عامل سعی در تغییر شرایط دارد و با پراکندن برنامه‌ها فضاهایی را برای برنامه‌های جدید به رم اختصاص می‌دهد، اما ممکن است انجام این کار در طولانی‌مدت موجب کاهش سرعت گوشی شده و نه تنها باید برنامه را بارگذاری کند، بلکه باید برنامه‌ها را در قسمت‌های مختلف رم پراکنده کند تا فضا برای بارگذاری برنامه‌های جدید فراهم شود.

مدیریت صحیح رم یکی از مواردی است که اغلب کاربران با آن آشنایی دارند. برای مثال، تمام سیستم‌عامل‌های مبتنی بر یونیکس مانند اندروید با رم کامل ارایه می‌شوند. ویندوز در محیط دسکتاپ و در زمانی که مقداری از حافظه آزاد است بهتر کار می‌کند، اما گاهی اوقات لازم نیست که در مورد فضای رم نگران باشید چراکه رم عملا می‌تواند بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهد.

با این حال، از آن‌جایی که رم مرکزی برای دریافت و ارسال داده‌های مختلف است، ممکن است با گذشت زمان با کاهش سرعت مواجه شود. اما خبر خوب این است که سرعت خواندن و یا نوشتن رم به‌طرز امیدوار کننده‌ای سریع است، بنابراین جستجو و جمع‌آوری اطلاعات زمان زیادی طول نمی‌کشد.
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,941,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: