Loading...

پیام رسان تلگرام برای همیشه فیلتر شد

تلگرام؛ پیام رسان محبوب ایرانی‌ها که این روزها صدر اخبار رسانه‌ها را به خود اختصاص داده بود، فیلتر شد و از امروز مردم ایران می‌بایست همانند فیس بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به زندگی بدون تلگرام عادت کنند و برای ارتباطاتی که معمولا عضو جدایی ناپذیر زندگی‌های امروزی است، به فکر اپلیکیشن‌های دیگری باشند.

تلگرام

به گزارش آی‌تی‌رسان، اوج گرفتن تلگرام از سال ۹۳ در ایران هم‌زمان با مشکلاتی شد که برای پیام رسان قبلی ایرانی‌ها یعنی وایبر پیش آمد و بسیاری از کاربران برای جایگزین کردنش با پیام رسان دیگر مشکلات زیادی داشتند و به هر ترتیبی که بود، تلگرام به عنوان جایگزین انتخاب شد و کوچ دسته جمعی ایرانیان آغاز گشت.

این پیام رسان در ایران خاطرات بسیاری را برای خود ثبت کرد، از جمله شایعه پولی شدن در سال ۹۴ و فیلتر تماس صوتی برای ایرانیان در سال ۹۶ و بسیار شایعات دیگری که می‌خواستند گریبان دوروف و یارانش را بگیرند و نشد! اما جرایم بسیاری که در این پیام رسان رخ داد که قطعا هر پیام رسان دیگری نیز در معرض این خطرات است، سر انجام گریبان گیر پیام رسان آقای دوروف گردید و همانند برخی از کشورهای دیگر، یک قاضی حکم انسداد تلگرام را صادر کرد.

در حال حاضر این پیام رسان از طریق شبکه‌های ارتباط کابلی و بی سیم در دسترس نبوده و به دلیل حجم بالای استفاده کنندگان از سیم کارت‌های نسل جدید، عملا بیش از ۸۰ درصد مردم در حال حاضر به تلگرام (به‌صورت قانونی) دسترسی ندارند.

با توجه به جرم انگاری این موضوع از سوی قوه قضاییه تا پایان امروز شرکت‌های اینترنتی تماما موظف به قطع ارتباط کاربران با پیام رسان تلگرام خواهند بود.

لازم به ذکر است که تلگرام به دلایل زیر از سوی دادستان تهران محکوم به فیلتر شدن شد:

۱-اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه به ویژه ازطریق طرح مسائل نژادی، قومی و تحریک و اغوای مردم به شورش و آشوب
۲- جمع آوری اطلاعات مردم و کشور و دسترسی بیگانگان به حریم خصوصی و داده‌های شهروندان ایرانی وجاسوسی به نفع اجانب
۳-  انتشار، توزیع و تجارت انواع محتوای مستهجن و خلاف عفت عمومی و گسترش فساد و فحشاء در جامعه
۴-  اهانت به مقدسات وارزش‌های اسلامی و تبلیغ به نفع فرقه‌های منحرف و مخالف اسلام
۵- نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و لطمه به آسایش عمومی
۶-  قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر و سایر کالا‌های غیرمجاز
۷- اقدام علیه امنیت کشور ازطریق گروهک‌های تروریستی
۸- کلاهبرداری، نقض مالکیت معنوی وسایر جرائم مالی
۹- تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران
۱۰-  هتک حیثیت اشخاص
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,625,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: