Loading...

چه کسانی اموجی‌ها را قضاوت و تایید می‌کنند؟

این روزها اموجی‌ها به یکی از پرکاربردترین ابزار در گفتگوهای روزانه ما تبدیل شده‌اند. گاهی از آن‌ها برای ابراز خوشحالی و گاهی هم ناراحتی‌هایمان استفاده می‌کنیم، اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که ما واقعا نیازی به استفاده گسترده از آن‌ها برای بیان افکار و یا نیازهای عاطفی‌مان داریم؟ اگر شما هم فکر می‌کنید که این چهره‌های خندان یا گریان، و گاهی اوقات شگفت‌انگیز باید به‌ندرت و در برخی شوخی‌ها و بذله‌گویی‌ها مورد استفاده قرار گیرند، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

جالب است بدانید که هیچ راهی برای پیش‌بینی طیف وسیعی از گزینه‌هایی که همچنان باید به اموجی‌ها اضافه شوند تا بتوانند گستره وسیع و پیچیده‌ای از احساسات افراد را پوشش دهند، وجود ندارد.

اگر از این موضوع تعجب کرده‌اید و یا این سوال برای‌تان پیش آمده که ایده‌های جدید برای ساخت اموجی‌ها از کجا می‌آیند، باید بگوییم پاسخ بسیار روشن است چراکه هر کسی می‌تواند پیشنهاد و یا ایده خود را برای اموجی‌های جدید بیان کند. به عبارت بهتر، هر کسی می‌تواند پیشنهاد خود را برای یک شکلک جدید ارایه دهد، اما در سوی دیگر ماجرا استانداردهای سختگیرانه و پروتکل‌های خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفته و رعایت شود تا در این صورت بتوان امیدوار به پذیرش پیشنهاد بود.

حال سوال اینجاست که چه کسی تصمیم می‌گیرد که کدام اموجی باید به صفحه کلید افزوده شود؟ برای پاسخ این سوال باید به سراغ کنسرسیوم یونیکد برویم. کنسرسیوم یونیکد درواقع یک سازمان غیر انتفاعی است که استانداردهای بین‌المللی را برای محصولات نرم‌افزاری در سراسر سیستم‌عامل‌ها تعیین می‌کند. این اقدام شامل حفظ یک لیست رسمی از اموجی‌های تایید شده برای اطمینان از این است که آن‌ها در انواع گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و سایر دستگاه‌ها نشان داده می‌شوند.

اما اگر فکر می‌کنید که اپل، گوگل و مایکروسافت به‌راحتی راهنمایی‌ها و راهکارهای خود را به دنیای اموجی‌ها تحویل داده‌اند، بهتر است دوباره فکر کنید، چراکه هر سه غول تکنولوژی، از اعضای متحد کنسرسیوم هستند که همراه با فیس‌بوک، ادوبی، اوراکل و آی‌بی‌ام با یکدیگر همکاری می‌کنند. این بدان معنی است که آن‌ها بر اساس استانداردهای مختلفی که سازمان تنظیم می‌کند، رای می‌دهند.
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,093,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: