Loading...

سامسونگ چیپ مخصوص ماین کردن بیت کوین می‌سازد!

ماین کردن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده یا کرپیتوکارنسی‌ها این روزها به یکی از داغ‌ترین مباحث دنیای فناوری تبدیل شده و به منبع مالی سرشاری برای افراد و شرکت‌هائی که به سخت‌افزارهای قدرتمند مخصوص این کار مجهزند تبدیل شده است. این بیزینس سود آور یعنی ماین کردن بیت کوین و دیگر ارزهای رمزگذاری شده حالا حتی سامسونگ را نیز به حضور در این تجارت ترغیب کرده است. به گفته برخی منابع، سامسونگ از مدت‌ها قبل به این کسب و کار وارد شده و حتی چیپ ASIC یا مدار مجتمع با کاربرد ویژه (Application-Specific Integrated Circuit) خود را نیز در این زمینه طراحی و ساخته است. طبق این اطلاعات پس از تکمیل شدن طراحی این چیپ در سال گذشته، حالا سامسونگ به فاز تولید انبوه این مدار در ماه جاری وارد شده و به زودی این چیپ در اختیار سازندگانی که نام آنها فاش نشده است قرار می‌گیرد.

سامسونگ چیپ مخصوص ماین کردن بیت کوین می‌سازد!

یکی از افراد حاضر در بخش Samsung Security به این موضوع اشاره کرده که ساخت ASIC تنها بخش گوشی از حجم تولید واحد ریزپردازنده سامسونگ را به خود اختصاص می‌دهد و بنابراین تولید آن ضربه‌ای به محصولات اصلی و استراتژیک سامسونگ نمی‌زند. ساخت چیپ مخصوص ماین کردن بیت کوین مطمئنا بیزینس پر سودی برای سامسونگ خواهد بود چرا که برای نمونه سازنده دیگری در این زمینه یعنی Bitmain مدت‌هاست چیپ‌های AntMiner خود را برای ساخت با فناوری 16 نانومتری به شرکت تایوانی TSMC سفارش می‌دهد ولی سامسونگ می‌تواند با انجام این فعالیت در مجموعه خود، هزینه‌ها را نیز کنترل کند. سامسونگ در این مرحله هنوز به فناوری لیتوگرافی مورد استفاده در این زمینه اشاره‌ای نکرده است.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,266,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: