Loading...

بیل گیتس هنوز هم دل خوشی از Ctrl-Alt-Del ندارد

همه ما موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم که در آن‌ها کامپیوتر به ناگهان قفل کرده و مجبور به استفاده از کیبورد و فشردن دکمه‌های Ctrl-Alt-Del شده‌ایم. تقریبا تمامی کاربران اولین و نزدیک‌ترین راه‌حلی که برای حل مساله از آن بهره می‌برند، استفاده از همین فرمان است؛ البته مطمئنا هنگام استفاده از آن شاید هیچگاه متوجه نشده‌ایم که باید از هر دو دست خود بهره ببریم. بنیانگذار شرکت مایکروسافت و مدیر عامل سابق آن هیچوقت از طرفداران Ctrl-Alt-Del نبوده و ظاهرا هنوز هم دل خوشی از آن ندارد.

گیتس این مورد را مشکلی مربوط به سال 2013 می‌داند. او همیشه برای اجرای این فرمان خواستار یک کلید به تنهایی بوده است، اما به گفته وی، سازندگان و طراحان وقت صفحه کلیدهای IBM نخواسته‌اند تا این دکمه اختصاصی را به آن‌ها بدهند.

گیتس در گفتگو با فروم تجاری Bloomberg خاطر نشان کرده که این عملکرد باید ساده‌تر می‌شد. وی در پاسخ به سوالی در این خصوص گفته است:

مدیران IBM باید فکری برای این عملکرد بکنند و تنها راه چاره قرار دادن کلیدی اختصاصی برای این فرمان است. این روزها کاربران بسیاری از این فرمان استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد اگر بیل گیتس قدرت سفر در زمان را داشت، از تک کلیدی بودن اجرای این فرمان بر روی صفحه کلید مطمئن می‌شد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 193,730,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: