Loading...

چک شدن سوابق شبکه‌های اجتماعی برای ویزای آمریکا

تا به امروز برای دریافت ویزای کشورهای مختلف شرایط و نیازمندی‌های مشخصی چون مدارک و سوابق مالی و مواردی از این دست نیاز بود اما از این به بعد حداقل برای ویزای آمریکا این شرکت با یک تغییر جدید روبرو می‌شود. این تغییر که از چندی پیش زمزمه‌های آن به گوش می‌رسید و روز گذشته به صورت رسمی اعلام شد شامل ارائه سوابق شبکه‌های اجتماعی افراد است که از سوی دفتر مدیریت و بودجه دولت آمریکا (Office of Management and Budget) بدون توجه به نگرانی‌ها و مخالفت‌های گروه‌های آکادمیک و دانشگاهی اتخاذ شده است.

چک شدن سوابق شبکه‌های اجتماعی برای ویزای آمریکا

طبق این قانون جدید جهت درخواست ویزای آمریکا به جز موارد معمول و همیشگی، شخص متقاضی باید اسامی کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی، آدرس‌های ایمیل و تمامی شماره تلفن‌های خود در 5 سال گذشته را ارائه کرده و علاوه بر آن یک بیوگرافی شخصی از اطلاعات خود که تا 15 سال گذشته به عقب باز می‌گردد را در دسترس سفارت محل تقاضا قرار دهد. منتقدان این طرح علاوه بر آنکه آن را ناقض حقوق افراد می‌دانند به تأخیر بسیار زیادی که در بررسی پرونده افراد در این حالت ایجاد می‌شود اشاره می‌کنند که راه را برای ورود بسیاری از افراد سودمند برای ایالات متحده از جمله دانشحویان را بسیار ناهموار خواهد ساخت. البته یک مقام ناشناس در وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با رویتر تأیید کرده که این اطلاعات تنها در هنگامی که احساس نیاز بشود از فرد متقاضی دریافت خواهد شد هرچند این موضوع هنوز رسما تأیید یا رد نشده است.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,334,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: