Loading...

چگونه مصرف اینترنت را در اینستاگرام کاهش دهیم؟

اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام در حال حاضر پر طرفدارترین شبکه اجتماعی است، ولی نکته جالب توجه آنجاست که اغلب کاربران به دلیل مصرف اینترنت بیش از اندازه این نرم‌افزار ناراضی بوده و همواره به دنبال راه‌های بسیاری برای کم کردن میزان مصرف اینترنت در اینستاگرام و ذخیره بیشتر ترافیک ماهانه خود هستند. تاکنون ترفند‌های زیادی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام معرفی شده، از جمله:‌ استفاده از نرم‌افزار greenify، متوقف کردن این برنامه در پس زمینه و… .

در این آموزش قصد داریم بدون هیچ نرم‌افزار جانبی و با استفاده از تنظیمات موجود در اینستاگرام، حجم اینترنت مصرفی این برنامه را کاهش دهیم، البته ذکر این نکته نیز الزامی است که این ترفند فقط برای هنگامی که شما از اینترنت گوشی (mobile networks) خود استفاده می‌کنید، کارآمد است ولی انتظار می‌رود که در آینده نزدیک این قابلیت برای کاربرانی که از اینترنت wifi نیز بهره می‌برند، اضافه شود. برای اینکه این ویژگی را فعال کنید مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا وارد نرم‌افزار اینستاگرام شوید.

2. مطابق عکس زیر، گزینه سه نقطه را از بالای سمت راست برنامه انتخاب کنید.

 

3. سپس از منوی تنظیمات باز شده، وارد بخش Cellular Data Use شوید.

 

4. مشاهده می‌کنید که این قسمت دارای دو گزینه است. گزینه اول، Default که به صورت پیش‌فرض توسط توسعه‌دهندگان این نرم‌افزار انتخاب شده، ولی هدف ما استفاده از گزینه دوم به نام Use Less Data بوده که با لمس آن، میزان حجم مصرفی شما به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد، این گزینه را انتخاب کنید.

 

در واقع اعمال این گزینه باعث می‌شود تا از پیش‌ بارگذاری‌ عکسها و ویدیوها در این شبکه اجتماعی قبل از بازکردن برنامه جلوگیری شود و فقط هنگامی که وارد این نرم‌افزار می‌شوید، پست‌های منتشر شده، بارگذاری شود و همانطور که در عکس بالا نیز مشاهده می‌کنید توضیحاتی در زیر گزینه Use Less Data وجود دارد که بیان می‌کند اگر این ویژگی را فعال کنید، ممکن است این برنامه زمان بیشتری را برای لود شدن هر پست نیاز داشته باشد. البته در صورت استفاده از اینترنت پر سرعت، این افزایش زمان بارگذاری چندان محسوس نبوده و به تجربه کاربری این شبکه اجتماعی جذاب، ولی پرمصرف لطمه‌ای نخواهد خورد. شما چه راهکاری را برای جلوگیری از مصرف بیش از حد حجم ترافیک اینترنت خود پیشنهاد می‌دهید؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,394,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: