Loading...

چسب زخم هوشمند با قابلیت 5G می‌آید

مطمئنا تجربه نچندان دلچسب استفاده از چسب زخم را داشته‌اید؛ پس از استفاده از چسب زخم برای اطمینان از بهبود یافتن زخم راهی جز باز کردن و بررسی وجود ندارد که در این حالت در صورتی که هنوز برای این کار زود بوده باشد تجربه دردناکی انتظار شما را می‌کشد. به تازگی محققان دانشگاه Swansea یک چسب زخم هوشمند طراحی کرده‌اند که به امکان ارتباطی 5G مجهز شده است. این امکان ارتباطی هنوز البته به صورت نهایی در بازار وجود ندارد اما با توجه به آینده‌نگری این طرح می‌توان امیدوار بود در زمان تولید انبوه این چسب زخم هوشمند این گزینه ارتباطی نیز در دسترس قرار گرفته باشد.

چسب زخم هوشمند با قابلیت 5G می‌آید

این چسپ جدید نه‌تنها امکان مونیتور کردن مراحل بهبود زخم را ارائه می‌دهد بلکه می‌تواند اطلاعات درمانی مورد نیاز را نیز به صورت وایرلس و بی‌سیم به پزشک ارسال کند بدین‌ترتیب زمان تعویض بانداژهای مهم در زخم‌های جدی‌تری همچون موارد بیمارستانی کاملا به موقع تعیین می‌شود. اگر به نظرتان این ایده بیش از اندازه آینده‌نگرانه است باید بدانید که محققان دانشگاه Swansea قصد دارند تا در طی 12 ماه آینده این چسپ زخم هوشمند را برای تست عرضه کنند.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,545,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: