Loading...

احتمالا 48 میلیون حساب کاربری توییتر، ربات است

احتمالا 48 میلیون حساب کاربری توییتر، ربات است

نتایج آخرین تحقیقات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه ایندیانا، نشان می‌دهد که 48میلیون از 319میلیون حساب کاربری شبکه اجتماعی توییتر، برابر با 15 درصد کل حساب‌ها، احتمالا ربات بوده و به‌دست انسان‌ها کنترلنمی‌شود. این میزان تقریبا دو برابر آن چیزی است که خود توییتر در سال 2014 اعلام کرده بود. در آن سال توییتر، رقم 5 تا 8.5 درصدی را تخمین می‌زد.

این ربات‌ها سال گذشته و پیش از انتخابات ایالات‌متحده هم خبرساز شده بودند چراکه به نظر می‌رسید که 19 درصد توییت هایی که بهپیش‌بینی نتایج انتخابات پرداخته بودند، توسط حساب‌های کاربری صورت گرفته بود که توسط انسانها کنترل نمی‌شد. این خبر وقتی ترسناک‌تر می‌شود که بدانیم بیش از 24 درصد از افراد بزرگ‌سال در ایالات‌متحده از توییتر استفاده می‌کنند و 86 درصد از کل کاربران این شبکه اجتماعی، اخبار را از طریق توییتر پیگیری می‌کنند. آیا وقت آن رسیده که بازهم بهپیشبینی‌های جورج اورل در کتاب 1984 ایمان بیاوریم؟!

با گسترش روزافزون استفاده از گوشی‌های هوشمند و نیز خریدهای در بستر اینترنت، توییتر محل بسیار خوبی برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط (SMB) محسوب می‌شود. به‌علاوه 66 درصد از کاربران، همواره این کسبوکارها را در این پلتفرم دنبال کرده‌اند. بنابراین نگرانی درباره این ربات‌ها بیشتر شده و آنها می‌توانند مستقیما بر تصمیمات کاربران درباره موضوعات تأثیر گذار باشد.

به‌هرحال توییتر قطعا از این مسئله آگاه است اما باید فکری به حال ربات‌ها بکند چراکه می‌توانند باعث رنجش بسیاری از کاربران شوند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,049,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: