Loading...

بهترین زمان برای شارژ گوشی در شبانه روز شب است یا روز؟

یکی از سوالاتی که همواره افراد مختلف دارند بهترین زمان برای شارژ گوشی تلفن همراه است که نقش مهمی در افزایش طول عمر باطری های تلفن همراه دارد.در این مقاله می خواهیم  شما را  با تکنیک  زمان ایده آل برای شارژ تلفن همراه آشنا نماییم.

با هوشمند تر شدن موبایل و افزایش کیفیت صفحه نمایش و سیستم عامل های سنگین و پیچیده لزوم به کار گیری و قرار گرفتن یک باطری قوی با میزان شارژدهی بالا بیش از از پیش احساس می شود.

بهترین زمان برای شارژ گوشی در شبانه روز

افراد مختلف استفاده های متنوعی از موبایل دارند برخی برای بازی،عده ای برای کار و گروهی نیز برای وب گردی و حضور در شبکه های اجتماعی که همین امر باعث شده است گوشی تلفن همراه لحظه ای از آنها جدا نشود و حتی در هنگام خواب نیز گوشی را مجاور خود قرار دهند که این موضوع سبب می شود در طول شبانه روز چندی بار گوشی خود را شارژ نمایند و شارژر موبایل خود را همواره با خود حمل کنند.

اتصال گوشی تلفن همراه به برق در شب آری یا خیر؟

شِین بروسکی  که مدیر عامل شرکت فاربی تکنیک است و در این مجموعه که لوازم جانبی موبایل می سازد فعالیت دارد در این مورد می گوید:

به گفته ی بروسکی اتصال طولانی مدت موبایل در شب اثر زیان آوری برای گوشی به همراه  ندارد چون گوشی های هوشمند جدید به محض تکمیل شارژ راه مسیر َشارژ را می بندد.

اما از یک نکته نباید غافل شد به نقل از خانم بروسکی: چون در اکثر گوشی های همراه باتری های لیتیوم همراه با یون وجود دارد و هنگام شارژ موبایل دمای دستگاه بالا می رود  اسمارت فون در صورت داشتن محافظ از انتقال گرما به محیط بیرون جلوگیری می کند و این امر باعث کاهش عمر گوشی موبایل  و فرسایش باطری گوشی تلفن همراه می شود.

بهترین زمان برای شارژ گوشی در شبانه روز

مدل ایده آل برای شارژ کردن تلفن همراه از نظر خانم بروسکی:

بهترین و مطوب ترین حالت برای شارژ موبایل هوشمندی که دارای باتری لیتیوم یونی هستند شارژ کردن این گوشی ها بین ۵۰ تا ۸۰ درصد می باشد که با این کار از ضرر های و تخریب های احتمالی به گوشی تلفن همراه جلوگیری می شود و عمر باتری موبایل را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد که شاید با وجود مشغله های زندگی افراد استمرار و رعایت این بازه ی شارژی اندکی سخت و دشوار باشد.

روش های جلوگیری از آسیب به باتری:

یکی از مهمترین عوامل آسیب رسان و ضرر رسان به باطری های گوشی همراه شارژ کردن آن در زمانی است که شارژ موبایل به صفر می رسد که این نوع شارژ باعث کاهش عمر باتری و کم شدن ظرفیت باتری می شود.

استفاده از شارژر ها و کابل های استاندارد:

یکی دیگر از مهمترین عوامل ماندگاری و افزایش طول عمر باتری به کار گرفتن شارژر های مناسب با میلی آمپر سازگار با گوشی تلفن همراه و هم چنین استفاده کابل های  اصلی و اورجینال است که کیفیت و کارایی بالایی دارند.

پس سعی نکنید همواره ارزان ترین لوازم جانبی گوشی را تهیه نمایید چرا که این اقدام باعث می شود به سلامت باتری گوشی شما آسیب جدی وارد شود.

بهترین زمان برای شارژ گوشی در شبانه روز

چکیده:

تا حد توان از قرار دادن صبح تا شب گوشی در شارژر پرهیز نمایید.

از لوزام جانبی استاندارد و با کیفیت بهره گیری نمایید.

در هنگام شارژ قاب گوشی را خارج نمایید.

همواره سعی کنید بین بازه ۵۰ تا ۸۰ درصد گوشی را از شارژر جدا نمایید.

کوشش کنید هیچ گاه میزان شارژ شما به صفر نرسد و باتری گوشی کامل خالی نشود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,193,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: