Loading...

با ادامه دروغگویی‌های ترامپ، رمان ۱۹۸۴ در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار گرفت

با ادامه دروغگویی‌های ترامپ، رمان ۱۹۸۴ در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون قرار گرفت

با ادامه روند دروغ‌گویی‌هایی دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا، فروش آنلاین رمان مشهور ۱۹۸۴ در چند روز اخیر افزایش چشمگیری داشته است. این اثر که نوشته جورج اورول بوده و اولین بار در سال ۱۹۴۹ انتشار یافت، از صبح روز چهارشنبه در صدر لیست بیشترین کتاب‌های فروخته شده در آمازون قرار گرفته و در جایگاه ششم بیشترین کتاب‌های به فروش رسیده در اپلیکیشین iBook قرار گرفته است.

سیر صعودی فروش رمان ۱۹۸۴ پس از اظهارات جنجالی و غیرواقعیِ شان اسپایسر، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در رابطه با تعداد جمعیت حاضر در مراسم تحلیف دونالد ترامپ آغاز شد. نکته جالبتر در این مورد را می‌توان واکنش خانم کانوی به این بیانات دانست، چرا که کانوی، مشاور ارشد کاخ سفید پس از اظهارات اسپایسر به دفاع از وی پرداخته و عبارت “alternative facts” (حقایق جایگزین) را برای توصیف سخنان اسپایسر به‌کار برده است. اظهارات خانم کانوی را می‌توان با واژه‌هایی از کتاب ۱۹۸۴ مانند “doublethink” که به باور توامان دو حقیقت متضاد اشاره دارد و همچنین کلمه “Newspeak” که به بیانات گمراه کننده توسط حکومت تعبیر شده است، مقایسه کرد.

پرفروش‌ترین کتاب‌ها در iBook

سخنگوی انتشارات پنگوئن (ناشر کتاب ۱۹۸۴) در گفت‌و‌گو با CNN اظهار داشته که فروش این کتاب با آغاز سال جدید میلادی افزایش پیدا کرده چرا که این کتاب به تازگی در برنامه درسی مدارس گنجانده شده است. با این حال وی اذعان کرد که این هفته فروش رمان افزایش غیرمنتظره‌ای داشته است. وی همچنین از چاپ ۷۵ هزار جلد از این کتاب در طول هفته جاری خبر داد و این مقدار را از حد معمول بسیار بیشتر دانست.

آخرین باری که رمان ۱۹۸۴ با افزایش فروش مواجه شد، به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد. این اتفاق پس از افشاگری ادوارد جوزف اسنودن از برنامه و عملیات عظیم جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا رخ داده بود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,775,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: