Loading...

بهترین راهکار بازاریابی آنلاین و جذب مشتری چیست؟

بهترین راهکار بازاریابی آنلاین و جذب مشتری چیست؟

یکی از راهکار های جدیدی که برندهای بزرگ و بین المللی برای برندینگ و بازاریابی آنلاین استفاده می‌کنند، روابط عمومی دیجیتال یا رپورتاژ آگهی است.

رپورتاژ آگهی چیست؟

بطور کلی رپورتاژ آگهی (PR) یک خبر تبلیغاتی است که در سایت‌های خبری منتشر می‌شود و در متن خبر چند کلمه کلیدی به وب سایت تبلیغ دهنده لینک فالو می‌شود. تیتر رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری مانند سایر خبر ها در صفحه اول سایت‌های خبری برای کابران قابل مشاهده است و مهم اینکه این خبر تبلیغاتی از سایت‌های منتشر کننده حذف نمی‌شود و بنابراین یک اثرگذاری ماندگار دارد. همچنین بدلیل اینکه کاربران به این صورت با خدمات و محصولات تبلیغ دهنده آشنا می‌شوند، اثرگذاری بیشتری نیز خواهد داشت و در صورت انتشار رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌های معتبر می‌تواند اعتبار بسیار بالایی را برای تبلیغ دهنده ایجاد کند.

برندهای بزرگ در سراسر دنیا اخبار تبلیغاتی خود را بصورت رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری تخصصی منتشر می‌کنند و طوفان تبلیغاتی خود را در تمام دنیا به جریان می‌اندازند و در نتیجه میلیون‌ها مشتری در سراسر دنیا دارند؛ مشتریان وفادار و علاقه‌مند!

درواقع رپورتاژ به این دلیل مورد توجه برندهای بزرگ و همچنین شرکت‌های نوپا قرار گرفته است که به عنوان بهترین راهکار روابط عمومی دیجیتال، از طرفی می‌تواند اثرگذاری بسیار بالایی در برندینگ و جذب مشتری داشته باشد و از سوی دیگر بهترین تکنیک برای سئوی سایت است.

با توجه به اینکه رپورتاژ بصورت کمپین در خبرگزاری‌های معتبر منتشر می‌شود، موضوع پروموشن تبلیغاتی شما به معنای واقعی رسانه‌ای می‌شود و مورد توجه میلیون‌ها کاربر اینترنتی قرار می‌گیرد و مهم اینکه مدت‌ها پس از انتشار آن هنوز تاثیر گذار است، زیرا از طریق جستجوی گوگل برای کاربرانی که بدنبال این موضوع هستند، قابل دسترس خواهد بود.

از نظر سئو (بهینه سازی سایت برای جستجوگر گوگل) رپورتاژ بهترین راهکار است. دلیل آن هم این است که همان‌طور که گفتیم چند کلمه کلیدی که از نظر جستجوی گوگل برای شما ارزشمند است در در متن خبر بصورت فالو به سایت شما لینک می‌شود. حالا با توجه به اینکه اتوریتی و رتبه خبرگزاری‌ها در گوگل بسیار بالاست و خبر منتشر شده هم در آرشیو سایت‌ها ماندگار است، ارزش این بک لینک بسیار بالا می‌رود و قطعا باعث بهبود رتبه سایت شما در جستجوی گوگل خواهد شد.

اما در ایران شرایط چگونه است؟ مدیران بازاریابی آنلاین در ایران با این روش موثر تا چه اندازه آشنایی دارند و برندهای بزرگ ایرانی برای جذب مشتریان خود در داخل و خارج کشور از این روش تا چه اندازه استفاده می‌کنند؟

عباس فلسفین مدیر شرکت دیجیتال مارکتینگ ویرلن (VIRLAN.co)  درباره بازاریابی و تبلیغات آنلاین به روش رپورتاژ آگهی می‌گوید: در ایران برخی از مدیران باهوش در برندهای پیشرو برای جذب مشتریان وفادار از رپورتاژ آگهی استفاده می‌کنند اما بطور کلی هنوز بسیاری از شرکت‌ها از آن بی‌اطلاع هستند.

وی همچنین افزود شرکت ویرلن مجری تبلیغات اینترنتی و انتشار رپورتاژ آگهی برای برندهای برتر در بزرگ‌ترین خبرگزاری‌های ایران است.

عباس فلسفین در این ارتباط می‌افزاید: این روش تبلیغات و برندسازی برای بانک‌ها و موسسات مالی و برندهای بزرگ در صنایع مختلف بسیار موثر است، اما جالب اینکه برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و مخصوصا کسب و کارهای اینترنتی هم نتایج بسیار مفیدی دارد.

وی با اشاره به تجربه خود در بازاریابی آنلاین و تبلیغات اینترنتی گفت: رپورتاژ نسبت به سایر روش‌های تبلیغات آنلاین تاثیرات بیشتری دارد و در کوتاه مدت و بلند مدت می‌تواند اعتبار خاصی را برای برندها به ارمغان بیاورد .همچنین نسبت به سایر روش‌های تبلیغات آنلاین به صرفه‌تر است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,608,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: