Loading...

مک‌بوک پروهای جدید اپل در هنگام کار با مشکلات گرافیکی روبه‌رو می‌شوند!

مک‌بوک پروهای جدید اپل در هنگام کار با مشکلات گرافیکی روبه‌رو می‌شوند!

با معرفی نسل جدید مک‌بوک پرو توسط اپل در ماه گذشته، بسیاری از کاربران بر این باور بودند که این کمپانی بار دیگر محصولی بی‌نقص و عالی را روانه بازار کرده که همه طرفداران را شگفت زده خواهد کرد. اما پس از عرضه لپ‌تاپ‌های جدید، تعداد قابل توجهی از کسانی که با آن محصول کار کردند، بر این باور بودند که مک‌بوک‌های جدید با مشکلات گرافیکی فراوانی روبه‌رو هستند که می‌تواند در برخی مواقع، کار شما را به خطر بیاندازد.

گلیچ‌ها و سایر مشکلات گرافیکی دستگاه در نمونه‌های پیش فروش شده از این دستگاه به وضوح قابل ملاحظه است و حتی سایر نسخه‌ها اعم از نمونه استاندارد ۱۳ اینچی و ۱۵ اینچی نیز با مشکلی مشابه رو‌‌به‌رو هستند.

یکی از کاربران در خصوص مشکل خود این گونه نوشته است:

در هنگام کار، به یکباره صفحه نمایش گلیچ‌های مختلف گرافیکی را نشان داد. من از مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی با گرافیک AMD Radeon Pro 460 استفاده می‌کنم. این مشکل در زمان تدوین ویدیو و عملیات transcoding فیلم توسط Adobe Media Encoder در نرم افزار پریمیر پرو اتفاق افتاد.

بیشتر کاربران به این موضوع اشاره داشتند که در هنگام رخ دادن این مشکل اتفاقاتی مانند به هم ریختگی رنگ‌ها، صفحه نمایش شطرنجی، بخش بخش شدن نمایشگر و یا سایر مشکلاتی از این قبیل به وقوع پیوسته است. سیستمی که با این مشکل مواجه می‌شود هیچ دستوری را اجرا نکرده و حتی در مواردی این امکان وجود دارد که به کل غیر قابل استفاده شود.

 

آن گونه که از نظرات کاربران مشخص شده، مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی با گرافیک AMD Radeon Pro 460 بیشترین مدلی بوده که کاربران را با مشکل مواجه کرده است. البته کاربران دیگری اذعان داشتند که دستگاه‌های آن‌ها با گرافیک AMD Radeon Pro 450 و AMD Radeon Pro 455 نیز با مشکلاتی مشابه مواجه شده‌ند.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که آیا این مشکل ریشه در سخت افزار دستگاه دارد یا اشکالی در قسمت نرم افزار این محصولات رخ داده است؟! اما تجربه کاربران ثابت کرده این اتفاق در زمان پردازش‌های سنگین گرافیکی مانند رندر ویدیو، استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ یا لایت روم و همچنین در زمان بازی رخ می‌دهد.

در ابتدا حدس زده می‌شد تنها مک‌بوک‌های ۱۵ اینچی به این مشکل دچار هستند اما طولی نکشید که کاربرانی با مک‌بوک ۱۳ اینچی با کارت گرافیک Iris 540 و Iris 550 (به همراه کلیدهای ساختاری استاندارد) هم به این مشکل گرفتار شدند.

البته تماس‌ها و مراجعات دارندگان مک‌بوک‌های پرو نشان می‌دهد که این مشکل برای تمامی محصولات موجود در بازار به وقوع نپیوسته و تنها تعداد اندکی از مشتریان به مراکز پشتیبانی اپل مراجعه کرده‌اند. برخی بر این باورند که به‌روزرسانی‌های جدید در آخرین نسخه Sierra Beta خواهد توانست از بروز این مشکل جلوگیری کند اما این موضوع در حال حاضر، تنها در حد یک حرف است و کسی نتوانسته آن را اثبات نماید.

 

علاوه بر این، تعدادی از کاربران در هنگام بوت سیستم عامل خود با مشکل نمایش گلیچ‌ها در پایین صفحه روبه‌رو هستند. بنا بر اعلام اپل، مشکل در اصل مربوط به File Valut 2 بوده که از سیستم عامل OS X نسخه Lion به بعد، در اختیار کاربران قرار گرفته است. با غیر فعال کردن این گزینه، افراد می‌توانند مطمئن شوند که دیگر با مشکل گلیچ در زمان بوت سیستم مواجه نخواهند شد.

اپل برای این که خیال کاربران را از بابت خرید مک بوک‌های جدیدش راحت نماید، اقدام به اجرای طرحی جهت تعویض سیستم‌هایی که با مشکل مواجه شده‌اند، نموده است. در این کار، خریدارانی که از تاریخ ۱۰ نوامبر تا ۲۵ دسامبر امسال اقدام به خرید مک‌بوک پرو کرده‌اند و مشکلات گوناگونی سر راه آن‌ها قرار گرفته، می‌توانند تا تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۱۷ مک‌بوک خود را تعویض نمایند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,408,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: