Loading...

چرا روی پنجره هواپیماها یک سوراخ کوچک وجود دارد؟!

چرا روی پنجره هواپیماها یک سوراخ کوچک وجود دارد؟!

به نظر می‌رسد سوراخ‌های کوچکی که شما در پایین پنجره هواپیماها مشاهده می‌کنید ویژگی امنیتی بسیار مهمی محسوب می‌گردد. برای درک بیشتر این موضوع تصور کنید که در یک جعبه کوچک محصور شده‌اید و با ارتفاع ۴۰۰۰۰ پایی در حال پرواز هستید و همچنین با سرعتی بالغ بر صدها مایل بر ساعت در حال حرکتید. هر کدام از پنجره‌ها در هواپیما این حفره را شامل می‌شوند. در تعاریف رسمی این مورد به عنوان سوراخ تنفسی شناخته می‌شود و برای تنظیم فشار بین پنجره‌های درونی و بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه، این سیستم تضمین می‌کند که پنجره‌های بیرونی در برابر فشار مضاعف تحمل کافی را داشته باشند و شما بتوانید به راحتی نفس بکشید.

همچنین این سوراخ تنفسی وظیفه از بین بردن مه ایجاد شده را به کمک جذب‌کننده‌های رطوبتی که میان پنجره‌ها جایگذاری شده‌اند برعهده دارد. با همه این‌ تفاسیر، نیمی از لذت سفر با هواپیما عکس‌هایی است که حین پرواز بدین وسیله گرفته می‌شود!
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,672,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: