Loading...

چگونه سرعت کامپیوتر را بالا ببریم

چگونه سرعت کامپیوتر را بالا ببریم؟ حتما بیاری پیش آمده که در حال کار کردن با کامپیوتر خود بوده اید ولی مدام به خاطر لگ ها و گیر کردن های نا مشخص کامپیوتر خود دچار مشکل و کلافگی شده اید، در این مقاله از هاو کن یو برای شما کاربران روش های جالب و بسیار کاربردی بالا بردن سرعت کامپیوتر را آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

موضوع سرعت و روان بودن کامپیوتر تا حدودی به سخت افزار شما مربوط می شوند که تا چه اندازه توان و قدرت دارند و البته قسمتی از آن هم مربوط به نرم افزار و بهینه سازی های مربوطه به آن است. از انجا که آپدیت کردن سخت افزار کامیپوتر شما موضوعی تا حدودی متفاوت و البته شامل هزینه است ما در وبسایت هاو کن یو برای شما کاربران به سراغ روش دیگر و البته نرم افزار ها  و ویندوز رفته ایم تا با انجام چند کار ساده تا حدود بسیار زیادی به سرعت و روان شدن کامپیوتر خود کمک کنید.

مراحل:
۱) کنترل پنل را باز کنید

01

از منوی استارت بر روی control panel  بزنید

 

۲) بر روی Administrative Tools کلیک کنید 

02

 
۳) بر روی درایو مورد نظر خود کلیک کنید

03

بر روی درایو یا درایو های مورد نظر خود زده و سپس همانند شکل بر روی Disk Cleanup بزنید. این مرحله متناسب با حجم درایو شما ممکن است مدتی به طول بینجامد. با این کار تمام فایل های که به تشخیص کامپیوتر شرایط مناسب برای حذف شدن را دارند مشخص می شوند

 
۴) گزینه های مورد نظر برای پاک شدن را انتخاب کنید

04

پس از اینکه کامپیوتر گزینه های مناسب و غیر قابل استفاده برای حذف شدن را برای شما لیست کرد شما می توانید تیک گزینه هایی که نمی خواهید آن ها را حذف کنید را بردارید. تمام گزینه هایی که تیک دارند حذف خواهند شد. در نهایت برای پاک کردنشان کلید ok  را بزنید. معمولا برای درایو C  فایل های بی مصرف نرم افزار ها نمایش داده خواهد شد

 
۵) حال به تب tools رفته و گزینه “Defragment now” را بزنید 

05

 
۶) درایو مورد نیاز خود برای انجام  defragment را انتخاب و بر روی ان بزنید 

با زدن این گزینه و انتخاب درایو مورد نظر حال در پایین کلید  defragment را بزنید تا خالی سازی و یا بهینه سازی فضا انجام گیرد. با این کار فضا ها و یاا فایل های سیستمی و … که اضافی هستند و ویندوز دیگر به آن ها احتیاجی ندارید پاک سازی و بهینه می شوند.

06

 
۷) پس از پایان پنجره را ببندید.

07

این کار ممکن است مدتی زیادی به طول بینجامد. با پایان آن پنجره راببندید

با انجام این دو مرحله که ممکن است مدتی هم به طول بینجامد به پاک سازی، سبک کردن و بهینه سازی و البته افزایش سرعت کامپیوتر خود کمک به سزایی خواهید کرد.

منبع: ترجمه شده توسط وبسایت هاو کن یو “howcanu.com”  از wikihow.com

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,234,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: