Loading...

چگونه با گوگل، سرعت اینترنت خود را تست کنیم؟

زمانی که اسم گوگل شنیده می شود، اغلب به یاد کادر مستطیلی ای می افتند که محل جستجوی کلمات است اما سرویس دهی گوگل صرفا به نمایش نتایج جستجو به صورت لینک، عکس و غیره محدود نمی شود. حالا گوگل یک سری ترفند هایی دارد که می توانید از طریق آن چیزهای دیگری را متوجه شوید. مثلا کد کشورها، موقعیت جغرافیایی، وضعیت ارز و مواردی نظیر این را می توان در دسته این ترفند ها ذکر کرد.

اما امروز می خواهیم به شما یک ترفند یاد بدهیم که می توانید از طریق آن در موتور جستجوی گوگل، متوجه شوید که سرعت اینترنت تان چقدر است.

برای شروع وارد صفحه گوگل شوید و در کادر جستجو عبارت Speed Test را بنویسید و سرچ کنید.

وقتی این عبارت را سرچ کردید با صفحه ای نظیر زیر روبرو می شوید.

در کادری که مشخص شده در مورد سرعت اینترنت شما صحبت هایی به عمل آورده ولی برای سنجش دقیق تر از شما می خواهد که روی دکمه آبی رنگی به نام ‘Run Speed Test’  کلیک کنید. حتما این کار را انجام دهید و وارد مرحله بعدی شوید.

google-speed-test

نکته: توجه داشته باشید که هیچ گونه فایلی در حالت آپلود کردن و یا دانلود کردن نداشته باشید. این قطعا روی نتیجه تاثیر خواهد گذاشت بنابراین توصیه می کنیم که تمام این فرآیند ها را قبل از کار مورد بازبینی قرار دهید. لازم نیست فایل ها را کنسل کنید بلکه اگر آن ها را موقتا متوقف کنید بسیار عالی است.

 

وقتی که این کار را انجام دادید صفحه ای باز می شود که در آن به راحتی می توانید نهایت و حد اکثر سرعت دانلود یا آپلود خود را مشاهده کنید. البته اطلاعات اضافی دیگری نیز همچون سرور و نظیر آن در اختیارتان قرار می گیرد.

با توجه به رقمی که به شما نشان می دهد، نظر گوگل در مورد میزان سرعت شما نیز ارائه می شود. مثلا برای تستی که ما انجام داده ایم، نظر گوگل این است که سرعت ما خیلی کم است.

در عین حال می توانید دوباره این تست را انجام دهید و دوباره بررسی کنید که سرعتتان چقدر است.

google-speed-test

این یک ترفند خیلی خوب برای کسانی است که سرعت اینترنتشان به عنوان یک متغییر در نظر گرفته می شود و نیاز است هر چند مدت یکبار آن را تست کنند چرا که مطمئنا سرویسی قوی تر و مطمئن تر از گوگل نخواهند یافت.

منبع: addictivetips
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,530,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: