Loading...

چرا استفاده از ایرپادهای جدید اپل ایده جالبی نیست؟!

چرا استفاده از ایرپادهای جدید اپل ایده جالبی نیست؟!

احتمالا تا بحال از معرفی آیفون ۷ باخبر شده‌اید. حتما هم می‌دانید که آیفون جدید جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون را ندارد. این کار رنج بسیاری بر کاربران تحمیل می‌کند، اما استفاده از هدفون بلوتوث کار شما را راه می‌اندازد. همزمان با معرفی آیفون جدید، اپل هدفون بلوتوث خود را با نام AirPod عرضه کرد. اما AirPod را نخرید؛ چراکه حتما پشیمان می‌شوید!

در چند سال گذشته، هدفون‌های بلوتوث با نام هدفون‌های وایرلس یا بیسیم عرضه شده‌اند. اما تنها یک سیم حذف شده است: سیمی که از هدفون به اسمارت‌فون می‌رود. این سیم، سیم خوبی بود! اما سیم دیگری اجازه ماندن دارد. سیمی که دو گنبد یا دو اسپیکر را به هم متصل می‌کند،‌ هنور هم وجود دارد. حتی برخی از گوشی‌های بیسیم دارای سیم کوچکی هستند که دو قسمت را به هم متصل می‌کند و می‌توانید آن را بر دور گردن خود بیندازید.

AirPod‌های اپل بخشی از روندی است که تازه در حال شکل‌گیری است. قبل از AirPod، سامسونگ و موتورولا، هدفون‌های بیسیم عرضه کرده‌اند. AirPod اپل آخرین محصول عرضه شده و البته معروف‌ترین آن‌هاست.

دو تکه AirPod، هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. بنظر می‌رسد که این قدمی رو به جلو باشد، اما در واقع گامی به عقب است. سیمی که دو تکه هدفون را به یکدیگر متصل می‌کند، چیز آزاردهنده‌ای نیست که حذف شود. این سیم باعث می‌شود که شما دو تکه هدفون یا گوشی را جدا از هم قرار ندهید. هدفون‌های دارای سیم را به راحتی می‌توان از جیب بیرون آورد.

سیمی که دو تکه هدفون را به هم متصل می‌کند، باعث می‌شود که بتوانید هدفون را به راحتی زمانی که با آن کاری ندارید، دور گردن خود بیندازید. با گوشی‌های بدون سیم، نه تنها باید به فکر زمانی باشید که آنها را استفاده می‌کنید،‌ بلکه باید به فکر زمانی هم باشید که از آنها استفاده نمی‌کنید. چه اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید آن را از گوشتان بیرون آورده و با کسی صحبت کنید؟ آن را در دستان خود نگه می‌دارید؟ یا در جعبه‌اش قرار می‌دهید؟ این یعنی اینکه همیشه باید جعبه آن را به همراه داشته باشید.

 

حذف این سیم مفید، هیچ مزیتی ندارد. درست است که هدفون کوچک‌تر می‌شود، اما با چه هدفی اینکار انجام می‌شود؟ گم‌شدن؟ قورت داده شدن توسط بچه یا سگ؟ راحت زیر یخچال یا درون سیستم فاضلاب رفتن؟! کوچکی باعث می‌شود که کمتر دیده شوند، اما باز هم به چه قیمتی؟ افراد با شما صحبت کنند در حالیکه نمی‌دانند که هدفون روی گوشتان قرار دارد؟! آشکار‌ بودن هدفون یک عیب نیست، بلکه یک مزیت است.

تنها مزیت کوچکی که AirPod دارد، داشتن یک جعبه یا کیس است که حمل ونقل آن را آسان‌تر می‌کند. این ممکن است کمی راحت‌تر از حمل یک کابل و شارژر باشد.

با این همه عیب، هنوز هم قانع نشده‌اید؟ این عیب‌ها مرتبط با شکل و طراحی بود. AirPod با قیمت ۱۶۰ دلار عرضه می‌شود و برخی از ویژگی‌های آن فقط با محصولات اپل کار می‌کند.

اپل و هر شرکت دیگری که هدفون‌ها و گوشی‌های بی‌سیم می‌سازد، این نوع هدفون‌ها را تکامل تدریجی تکنولوژی عنوان می‌کنند. حتی تیم کوک معتقد است که این کار جادویی است!

در حقیقت این نوع هدفون‌ها، خطای حزن‌انگیزی در طراحی مرتکب شده‌اند: آنها سراب سهولت و سادگی را به ما نشان می‌دهند، ولی در حقیقت، زندگی را سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کنند. چیزی که بنظر می‌رسد پیشرفت باشد، تنها زرق و برقی جلف بیش نیست.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,247,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: