Loading...

استفاده از لیزر برای نظافت ابزار آلات و لوازم منزل!

استفاده از لیزر برای نظافت ابزار آلات و لوازم منزل!

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که برای تمیز کردن وسایل اطراف خود با مشکل مواجه شوید یا بعد از مدتی به سراغ جعبه ابزار بروید و به جای آچار و پیچ گوشتی با فلزات زنگ زده روبرو شوید. روش‌های زیادی برای این نوع تمیزکاری‌ها و رفع این مشکلات وجود دارد که با جستجو در دنیای وب می‌توانید آن‌ها را بیابید، اما به تازگی اختراع جدیدی معرفی شده که به سادگی زحمت نظافت فلزات، ظرف‌هایی با غذاهای سوخته و چسبیده و امثال آن را می‌کشد.

این فرآیند که Laser Ablation نام دارد در واقع یک روش علمی است که با استفاده از لیزر متمرکز شده به لایه برداری مواد از روی یکدیگر می‌پردازد. معمولا از این روش برای پاک کردن زنگ و جرم از روی فلزات استفاده می‌شود.

 

دستگاهی که در تصویر مشاهده می‌کنید توسط یک شرکت بلژیکی به نام P-Laser ساخته شده و طبق آنچه که Thijs Peeters، از مهندسان این شرکت گفته این دستگاه یک تفنگ لیزری است که مقدار زیادی نور به سوی اجسام می‌تاباند. Peeters می‌گوید:

زمانی که نورها به سطح برخورد می‌کنند، لایه کثیفی‌ها و هر نوع اکسیدی را که زیر نور قرار بگیرد، جذب کرده و سپس تبخیر می‌کند و هیچ چیز باقی نمی‌گذارد.

البته هنگام رسوب زدایی از فلزات و تمیز کردن وسایل ممکن است مقداری صدا از این دستگاه بشنوید،‌ اما استفاده از این روش واقعا راحت‌تر و کاربردی‌تر از این است که شخصا دست به کار شوید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,794,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: