Loading...

iOS 10 و هشدار به کاربران در رابطه با شبکه‌های ناامن وای‌فای

iOS 10 و هشدار به کاربران در رابطه با شبکه‌های ناامن وای‌فای

اتصال به شبکه وایرلس یک راه عالی برای صرفه‌جویی در مصرف دیتا سیمکارت و استفاده از آن در زمان مورد نیاز است، اما بعضی مواقع اتصال به شبکه وای‌فای ایده خوبی نیست. برای مثال وجود وای‌فای عمومی یک ویژگی خوب است ولی می‌تواند خطرناک نیز باشد به این معنی که سایر کاربران قادر به استفاده از آن هستند و اگر آسیبی در این شبکه عمومی وجود داشته باشد، امکان هک شدن گوشی‌ هوشمند یا لپ‌تاپ شما وجود دارد.

موضوع مطرح شده در قبل به معنای خطرناک بودن همه شبکه‌های وای‌فای عمومی نیست، بلکه امکان وجود آسیب‌ در آن‌ها را مطرح می‌کند. اپل امیدوار است در سیستم‌عامل iOS ۱۰ کاربران خود را در موقع اتصال به شبکه ناامن، مطلع کند. این امر، از طریق یک پیام هشداردهنده به کاربر در زمانی که به یک شبکه باز متصل است، اطلاع ‌داده می‌شود.

همانطور که در تصویر زیر مشخص است، این پیام هشداردهنده، زیر قسمت تنظیمات وای‌فای به کاربر نمایش داده خواهد شد و این تنها یک پیام هشداردهنده است و اتصال شما را قطع نخواهد کرد. این پیام به کاربر توصیه می‌کند که در صورت امکان روترهای خود را با رمزگذاری AES پیکربندی کند. این قابلیت در صورتی مفید خواهد بود که شما در خانه وای‌فای خود را رمزگذاری نکرده باشید یا در خانه کسی باشید که شبکه آن نیز رمزگذاری نشده باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 195,969,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: