Loading...

وبلاگ‌نویس‌های تازه‌کار باید این ۱۰ مطلب را بدانند!

6-3-2016 8-47-16 AM

آیا شما جزو معدود کسانی هستید که در این غوغای شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها پیام‌رسانی، قصد دارید به صورت جدی وبلاگ‌نویسی کنید. در این صورت باید ابتدا شناخت درستی از دنیای وبلاگ‌نویسی داشته باشید و بدانید که اوضاع از چه قرار است.

ما در اینجا ۱۰ نکته جالب را برایتان فهرست کرده‌ایم:

۱- در حال حاضر حدود ۴۶ درصد کل جمعیت دنیا آنلاین هستند، یعنی ۳٫۴ میلیارد نفر

این خبر می‌تواند نویدبخش باشد. در سال ۱۹۹۶، یعنی دو دهه پیش، تنها ۱٫۳ درصد مردم دنیا آنلاین بودند، یک دهه پیش، درصد کاربران اینترنت به ۱۷٫۶ درصد رسید.

به عبارتی شمایی که می‌خواهید وبلاگ‌نویسی را شروع کنید، نسبت به بلاگرهای قدیمی، مخاطبان بالقوه بسیار بیشتری دارید، تازه باید در نظر بگیرید که سرعت اینترنت بسیار بهتر از پیش شده است و کاربران حالا می‌توانند همیشه و همه جا با موبایل‌های خود وب‌گردی کنند.

پس میزان بازدید و ترافیکی که «بالقوه» می‌توانید برای خودتان دست و پا کنید، نسبت به روزهای نخست شروع فعالیت وبلاگ‌نویس‌های کهنه‌کار بسیار بیشتر است.

6-3-2016 8-38-49 AM

۲- یک میلیارد سایت در دنیا وجود دارند

مطابق آخرین برآورد، تعداد وب‌سایت‌های موجود، از مرز یک میلیارد گذشته است. به عبارتی شما در آغاز کار وبلاگ‌نویسی، یکی از این بی‌شمار سایت/وبلاگ خواهید بود، خسی در میقات!

6-3-2016 8-39-47 AM

۳- هر روز ۴٫۳ میلیون پست در سایت‌ها منتشر می‌شود، یعنی هر ثانیه ۵۱ پست!

خب، میزان محتواسازی سایت‌ها و وبلاگ‌ها، خیلی طوفانی و دور از تصور است. یعنی نوشته‌های شما باید توانایی رقابت با این پست‌ها و ایجاد تمایز با آنها را داشته باشند.

و البته باز هم باید در نظر بگیرید که تعداد توییت‌ها، عکس‌های ارسالی اینستاگرام، مطالب فرستاده شده در فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های پیام‌رسانیع بسیار بیشتر از اینهاست.

به دیگر سخن، شما باید بسیار عالی رفتار کنید، تا بتوانید اندکی از توجه مخاطبان را سایر سایت‌ها/وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی بربایید، تا بتوانید برای خودتان بازدیدی مهیا کنید.

۴- میزان سرخوردگی بسیار است! طول عمرهر وبلاگ تنها ۱۰۰ روز است!

یعنی مهم نیست که شما در ایتدای کار چقدر انگیزه و ایده داشته باشید، مهم این است که بتوانید در مقابل بی‌اعتنایی‌ها، ایستادگی کنید، خود تصحیحی داشته باشید و وقتی می‌بینید روشی جواب نمی‌دهد، منعطف باشید، بتوانید خودتان را ارتقا بدهید، واقع‌بین باشید و بدانید که وبلاگ‌نویسی و جلب اعتماد مردم، روندی است، چند ساله و نه یکی دو ماهه.

اگر به غیر از این باشد، شما هم یک وبلاگ‌نویس ۱۰۰ روزه خواهید شد!

۵- گران‌ترین نام دامنه فروخته شده، متعلق به سایت لاس وگاس دات کام بود که ۹۰ میلیون دلار فروخته شد!

اما اصلا نگران نباشید، شما با هزینه خیلی کمتر و با کمی ابتکار می‌توانید، نام دامنه خیلی خوبی انتخاب کنید.

یکی از مشکلات وبلاگ‌نویس‌ها در همان ابتدای امر، انتخاب یک نام مناسب است و از اینکه می‌بینند، نام‌ها خوب، اعم از نام‌ها شخصی، نام‌های شاعرانه و خوش‌آهنگ، نام موقعیت‌ها و رویدادها، اغلب قبلا ثبت شده‌اند، برآشفته می‌شوند، اما شما می‌توانید با کمی ابتکار، نامی کوتاه، به‌یادماندنی که هجا (اسپل) راحتی هم داشته باشد، برگزینید.

6-3-2016 8-40-45 AM

۶- وردپرس، حالا ۲۵ درصد همه سایت‌ها و ۶۰ درصد همه وبلاگ‌های دنیای را نیرو می‌بخشد، یعنی ۱۰ برابر جلوتر از نزدیک‌‌ترین رقیب‌اش.

وردپرس، سیست مدیریت محتوای خوبی است، اما لزوما بهترین نیست. شما می‌توانید به تناسب از همان ابتدا از جوملا یا دروپال استفاده کنید.

6-3-2016 8-41-25 AM

در ایران، معمولا بسیاری از شرکت‌ها پیشنهاد می‌دهند که از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی خود آن شرکت‌ها استفاده کنید، گرچه امکانات یا سهولت استفاده از این سیستم‌های مدیریت محتوا، گاهی چشمگیر است، اما می‌تواند دشواری‌هایی هم در برداشته باشد:

  • CMSهای محبوب، زودتر باگ‌هایشان کشف، گزارش و اصلا می‌شوند.
  • میزان پشتیبانی و یا نوشته شدن افزونه برای CMSها محبوب بسیار بیشتر است.
  • در صورتی که شرکتی که برای شما CMS اختصاصی نوشته شده، از هم بپاشد یا به هر دلیلی شتیبانی خود ار قطع کند، شما دستتان به جایی بند نخواهد بود.
  • میزان به‌روزرسانی و تکمیل CMSها مشهور، بسیار بیشتر از CMSهای دیگر است.

۷- هر روز ۳۰ هزار سایت هک می‌شوند

به عبارتی هر ۳ ثانیه، صاحب یک سایت در دنیا شوک‌زده می‌شود. بنابراین باید شما از همان ابتدا میزبان مناسب و ترفندهای امنیتی خوب را در نظر بگیرید و از بک‌آپ گرفتن مرتب، غفلت نکنید.

۸-  حدود ۶۳ درصد بلاگرها، کمتر از ۳٫۵ دلار در روز درآمد دارند

6-3-2016 8-42-19 AM

نه! اصلا و ابدا، به خصوص در ایران، نباید انگیزه اولیه شما برای وبلاگ‌نویسی کسب درآمد باشد. چرا؟

  • وبلاگ‌نویسی بدون روح و قریحه، ناگزیر به کاری ماشینی و اجباری تبدیل می‌شود و مردم تفاوت بین وبلاگ‌نویسی پرشور و وبلاگ‌نویسی ماشینی را خوب درک می‌کنند.
  • وبلاگ‌نویسی، به مانند درختی می‌ماند که دیر بار می‌دهد. پس اگر هدف اولیه شما کسب درآمد باشد، همان ماه‌های اول به مشکل مالی برمی‌خورید.
  • حتی دسته‌‌ای از شما که توانایی نوشتن خوبی هم دارید، استعداد و تمرکز لازم برای شناسایی سوژه‌های خوب و سخن گفتن با سبک دلپسند و نیز بازاریابی خوب را ندارید. بنابراین گرچه نوشته‌های شما جالب توجه هستند و ایده‌هایی خوبی در آنها مطرح می‌شوند، اما جاذب مخاطب نیستند.

۹- از همان روز اول به سئوی سایت توجه کنید و با تکنیک‌ها آن آشنا شوید

معمولا ۴ گزینه اولی که گوگل در هنگام جستجوی کاربران، پیشنهاد می‌کند، ۸۳ درصد کلیک‌ها را صاحب می‌شوند.

اما شما اگر می‌خواهید در هنگام جستجوی کاربران در صفحه اول باشید، باید خیلی با سئو و نکات آشنا باشید و نکته مهم این است که نباید فکر کنید که می‌توانید سر گوگل کلاه بگذارید و با چند ترفند ساده، کلیک‌ربایی کنید، توجه کنید که محتوای خوب است که در صورت استفاده از تکنیک‌های مناسب، می‌تواند برایتان بازدیدکننده بیاورد.

۱۰- گوگل به مقالات نسبتا طولانی علاقه دارد

صفحات و مقالاتی که در هنگام جستجو در گوگل، پیشنهاد می‌شوند، معمولا متن طولانی‌ای دارند و نزدیک به ۱۹۰۰ کلمه درازا دارند.

همین می‌تواند شما را به یک نتیجه‌گیری برساند:

به جای نوشتن پست‌های بسیار متعدد یک پاراگرافی، یک پست طولانی، با محتوای ژرف و غیر کپی پیستی بنویسید. در این صورت است که گوگل به شما، روی خوش نشان می‌دهد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,793,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: