Loading...

گوگل کروم به سلطه 21 ساله اینترنت اکسپلورر در دنیای مرورگرها پایان داد!

 
 

micosoft-loses-no-1-spot-100658818-large.idgeگوگل کروم، ماه گذشته رتبه اول مرورگرها را به خود اختصاص و به سلطه 21 ساله اینترنت اکسپلورر پایان داد. این نه تنها تغییر مهمی برای اینترنت اکسپلورر است، بلکه تغییر مهمی در بازار مرورگرها محسوب می‌شود.

بر اساس جدیدترین آمار Net Applications، اینترنت اکسپلورر و اج ( که هر دو تحت نام اکسپلورر در این آمار محاسبه شده‌اند)، در ماه 2 درصد کاهش کاربر داشته‌اند و میزان کاربران به 41.4 درصد رسیده است. این پنجمین ماه متوالی کاهش کاربر برای این دو مرورگر است. در همین حال، گوگل کروم با افزایش 2.7 درصدی، به سهم 41.7 درصد رسیده است. موزیلا فایر فاکس با کاهش 0.8 درصدی، برای اولین بار به زیر 10 درصد از سهم بازار رسیده است. سافاری و اپرا، چندان تغییری نداشته‌اند و به ترتیب سهم 4.9 و 1.9 درصدی از بازار را تصاحب کرده‌اند.

اما خبر مهم، کاهش سهم، اینترنت اکسپلورر و افزایش سهم گوگل کروم است. کاهش کاربران اینترنت اکسپلورر،‌ از زمانی شروع شد که در آگوست 2014، مایکروسافت به کاربران هشدار داد که اگر خواهان دریاف پچ‌های امنیتی هستند، باید به اینترنت اکسپلورر 11 مهاجرت کنند. کاربران با توجه به پیش‌نیازهای این آپگرید، تصمیم به مهاجرت به گوگل کروم گرفتند. از زمان اعلام این اخطار، اینترنت اکسپلورر، 17.1 درصد از سهم خود در بازار را از دست داده است. این کاهش در بازه زمانی کم، در تاریخ مرورگرها بی‌سابقه است.

البته Net Applications تنها موسسه‌ای نیست که گوگل کروم را دارای بیشترین سهم بازار می‌داند. موسسه StatCounter، از سال 2012، گوگل کروم را محبوب‌ترین مرورگر می‌داند. برای سالها، راجر کاپریوتی، مدیر بازاریای اینترنت اکسپلورر، داده‌ها و روش‌شناسی StatCounter را زیر سوال برده بود. با این امر جدید، احتمالا آقای راجر کاپریوتی حرفی برای گفتن نداشته باشد!

البته مشکل فایرفاکس با اینترنت اکسپلورر متفاوت است. فایرفاکس اولین مرورگری بود که به رقابت با اینترنت اکسپلورر پرداخت و در سال‌های اخیر، با پیشرفت گوگل کروم، چندان حرفی برای گفتن نداشته است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,850,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: