Loading...

به کمک این ۸ روش پروفایل لینکداین خود را بهبود بخشید

پروفایل لینکداین

مسلما می‌دانید که باید پروفایل لینکداین خود را به روز کنید، اما زمان و تلاش بسیاری برای انجام این کار مورد نیاز است. و واقعا چه کسی زمان اضافی و کافی برای انجام این کار را دارد؟
ولی بدانید که شما این زمان را در اختیار دارید!

ما برای شما ۸ توصیه در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید همین حالا از آنها به منظور بهبود پروفایل خود استفاده کنید و برای انجام دادن هر یک از آنها تنها به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید. بنابراین دفعه‌ی بعدی که متوجه شدید در حال از دست دادن تمرکز خود در محل کار هستید، یکی از این روش‌ها را انتخاب کرده و از آن‌ها استفاده کنید. هر هفته یکی از این روش‌ها را بکار گیرید و پس از آن به یک پروفایل جذاب و کامل دست پیدا خواهید کرد.

۱- گروه‌های خود را کنترل کنید.
زمانی که در لینکداین ثبت‌نام می‌کنید، ممکن است بخش مربوط به گروه‌هایی که می‌توانید در آنها عضویت داشته باشید را نادیده گرفته باشید یا حتی ممکن است زیاده‌روی کرده و در گروه‌های زیادی عضو شده باشید و هیچ‌وقت در مورد آن فکر نکرده باشید. کافی است تنها چند دقیقه وقت به انجام این کار اختصاص دهید و به جستجو در لیست خود بپردازید و گروه‌هایی که استفاده‌ای ندارند را از لیست خود پاک کنید. سپس دو یا سه گروهی را انتخاب کنید که عضویت در آنها به اندازه‌ی کافی جالب به نظر می‌رسند. زمانی که در جستجوی گروه‌ها به منظور پیوستن به آنها هستید، در مورد صنعت، موقعیت و عناوین شغلی موردعلاقه‌ی خود فکر کنید.

نکته‌ی تخصصی
به شبکه‌ی فارغ‌التحصیلان دانشگاه خود بپیوندید تا اطمینان حاصل کنید که در حلقه‌ای ارتباطی با سایر فارغ‌التحصیلان قرار گرفته‌اید. شما هیچ‌گاه نخواهید دانست که یک فرصت شغلی در چه زمانی می‌تواند برای شما ایجاد شود و شما می‌توانید از وابستگی‌های تحصیلی خود به منظور دست یافتن به این فرصت‌ها استفاده کنید.

۲- مسئولیت‌های فعلی خود را به‌روز کنید.
آیا به تازگی شغل خود را عوض کرده‌اید و به اندازه‌ای برای وفق دادن خود با شغل جدید سرتان شلوغ بوده است که فراموش کرده‌اید پروفایل خود را به‌روز کنید؟ یا شاید کارهای جدیدی را بر عهده گرفته‌ایدکه لازم است لیست دوستان شما از آن اطلاع داشته باشند. در هر صورت، اطمینان حاصل کنید که شرایط فعلی شما از نظر عنوان، موقعیت و مسئولیت‌ها به‌روز شده باشد. زیرا در نهایت این اولین چیزی است که افراد در پروفایل شما به آن نگاه می‌کنند.

نکته‌ی تخصصی
عناصر صوتی و تصویری به پروفایل خود اضافه کنید تا بتوانید کار خود را نمایش دهید. این کار نه تنها یک نمونه کار واقعی از شما ارائه می‌دهد و به ایجاد فرصت‌های شغلی برای شما منجر می‌شود، بلکه به افزایش و بهبود ظاهر کلی پروفایل شما می‌انجامد.

۳-لیست مهارت‌ها و تائیدیه‌ها (Endorsement) را محدود کنید.
حتما برای شما نیز پیش آمده که گزینه‌ی “Add” را در زمان دریافت هرگونه Endorsement از اشخاص مختلف انتخاب می‌کنید، چون فکر می‌کنید که این افراد شما را به عنوان تواناترین فرد در همه‌ی زمینه‌ها در نظر گرفته‌اند و از این بابت هیجان‌زده هستید، اما هرچه قدر این شرایط برای شما عالی به نظر برسد، برخی مهارت‌ها و تائیدیه‌ها نباید همیشه در لیست شما قرار داشته باشند.

نکته‌ی تخصصی
مایکروسافت آفیس، پاورپوینت و یا هر برنامه‌ی جهانی شناخته شده‌ی دیگر، معمولا نباید در صدر لیست مهارت‌های شما قرار بگیرد.

۴- URL لینکداین خود را آن طور که می‌خواهید تنظیم کنید.
مانند هر یک از شبکه‌های اجتماعی دیگر، زمانی که برای اولین بار در لینکداین عضو می‌شوید یک لینک URL بسیار طولانی و غیرشخصی در اختیار شما قرار می‌گیرد. استفاده از این لینک به شما آسیبی نمی‌رساند اما از طرف دیگر به شما کمکی نیز نخواهد کرد. بنابراین URL فعلی خود را تغییر دهید تا به بهترین شکل بتوانید بر روی حرفه و برند خود تاثیرگذار باشید.

به کمک سه مرحله زیر می‌توانید این کار را انجام دهید.
۱- بر روی پروفایل خود کلیک کنید.
۲- بر روی ویرایش پروفایل کلیک کنید.
۳- کلید ویرایش را که درست در زیر عکس قرار گرفته انتخاب کنید.

۵- عکس پروفایل خود را به‌روز کنید.
شما از اهمیت عکس پروفایل لینکداین خود مطلع هستید. این عکس باید نشان دهد که شما با اعتماد به نفس، موفق و قابل اعتماد هستید. بنابراین هر چه قدر هم که سخت به نظر برسد، اکنون زمان آن فرارسیده است که کمی حرفه‌ای رفتار کنید.

نکته‌ی تخصصی
تا حالا فکر کرده‌اید که عکس شما در مورد شما یا ارزش‌های اخلاقی شما چه نکاتی را نشان می‌دهد؟

۶-افراد مناسبی را دنبال کنید.
باور کنید یا نه، لینکداین فراتر از شبکه‌های اجتماعی شخصی شما پیش رفته است و به شما اجازه می‌دهد تا با افراد موردنظر در حرفه‌ی کاری خود و یا افراد موفقی که برای شما الهام‌بخش هستند در ارتباط باشید. با دنبال کردن رهبران کلیدی و افراد تاثیرگذار، فید اخبار شما سرشار از اطلاعاتی خواهد شد که به شما مرتبط می‌شود.

۷- عنوان (Headline) خود را بازنویسی کنید.
یک واقعیت شناخته‌شده وجود دارد: عنوان شما یکی از اولین چیزهایی است که افراد در پروفایل شما به آن توجه می‌کنند. یک واقعیت نه چندان شناخته‌شده‌ی دیگر نیز وجود دارد: هر باری که شما شرکت یا موقعیت کنونی خود را تغییر می‌دهید، لینکداین، عنوان به روز شده‌ی شما را به صورت پیشفرض در نظر می‌گیرد. که البته این بهترین راه برای جذب کارفرمایان محسوب نمی‌شود. در عوض، باید به دنبال یک عنوان منحصربه‌فرد و تاثیرگذار باشید که بتوانید در میان سایر کاربران برجسته باشید.

۸- با اعضای تیم خود در ارتباط باشید.
شاید این آسان‌ترین کاری باشد که باید امروز آن را انجام دهید. می‌توانید از این شبکه اجتماعی به نفع خود استفاده کنید و با همه‌ی افراد در محل کار خود مرتبط شوید.

برگرفته از: www.themuse.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 193,940,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: