Loading...

44 سال زندان برای دور زدن قوانین فیلترینگ

 
 

ITresan-1395 (7)در سال جاری میلادی و با توجه به مبارزه امثال نت فیلیکس با خدمات پروکسی (خدماتی در راستای دور زدن فیلترینگ و سانسورهای اینترنتی)، این خدمات در سطح گسترده‌ای در اخبار حضور داشته‌اند. دلیل این امر نیز این است که آن‌ها علاقه‌ای ندارند تا کاربران به محتوایی که در کشورهای آن‌ها در دسترس نیست، دسترسی پیدا کنند. با این وجود به نظر می‌رسد که در انگلستان، انجام حمایت از سایت‌های پروکسی و دور زدن قوانین سانسور اینترنتی می‌تواند بسیار گران تمام شود.

ماجرا از این قرار است که در سال 2014 میلادی فردی به نام کالوم هی وود به علت دست داشتن در فعالیت‌های چند سایت و ابزار پروکسی، دستگیر شده بود. یکی از ابزاری که پرونده او را در آن دخیل می‌دانست، Immunicity نام داشت که در سال 2013 عرضه شده بود و خدماتی را برای گشودن وب‌سایت‌های تورنت مسدود شده به کاربران ارائه می‌کرد. این ابزار برای مبارزه با قوانین فیلترینگ و سانسور محتوای اینترنتی دولت بریتانیا تولید شده بود.

هی وود همچنین در سایت‌هایی فعال بود که به کاربران اجازه می‌دادند به یک کپی کامل از وب‌سایت‌هایی مانند Pirate Bay و KickassTorrents که توسط دولت مسدود شده بودند، دسترسی پیدا کنند. حال دو سال از این ماجرا می‌گذرد و هی وود با لیستی از اتهامات روبرو است که شامل انتقال یا تبدیل دارایی‌های مجرمانه و استفاده از ابزارهایی جهت جعل هستند. به این ترتیب اگر او در این پرونده به حداکثر مجازات در هر یک از موارد یاد شده متهم شود، آنگاه می‌توان انتظار 44 سال زندان برای این جوان 22 ساله را داشت.

البته احتمال مواجهه او با اشد مجازات، بعید است ولی باز هم می‌توان انتظار داشت که مدت‌زمان زیادی زندان به علت میزبانی و مدیریت سایت‌های دور زدن فیلترینگ، در انتظار او باشد. دادگاه نهایی این جوان در روز 21 ماه آوریل در دادگاه سلطنتی ناتینگهام برگزار خواهد شد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,400,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: