Loading...

مدیریت شخصی: حرفه فریلنسینگ خود را متمرکز سازید

مدیریت شخصی فریلنسینگ

برای بسیاری از افراد تازه کار در حوزه فریلنسینگ، توانایی نظارت بر خود و خودگزینی در انجام کارها، به عنوان یک محرک پرانگیزه محسوب می‌شود. زمانی که شما قادر باشید تا به تصمیم‌گیری در مورد ساعت‌های کاری خود و گام برداشتن در مسیر کاری خود بپردازید، زندگی برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد شد. دست یافتن به موفقیت بلندمدت به عنوان یک فریلنسر، مسلما نیازمند بکارگیری راهبردهای بیشتری در مقایسه با سایر مشاغل است. توسعه و حفظ روابط مشتری‌مدارانه، همچنین ایجاد یک روند کاری پایدار، نیازمند داشتن توانایی مدیریت شخصی در حد قابل قبول است.

پیدا کردن کار بسیار خوب است. کاری که به آن علاقه داریم، کاری که ما را به چالش می‌کشد و کاری که حتی کنجکاوی ما را برمی‌انگیزد. تنها به دلیل اینکه این کار، به عنوان یک فعالیت فریلنسینگ محسوب می‌شود، به این معنا نیست که فضای کافی برای توسعه و تحول وجود ندارد. کشف و جستجو در یک جهت، می‌تواند تا حد زیادی به روند انجام کار بهبود ببخشد.

کلید اصلی مدیریت شخصی
بر روی فعالیت فریلنسینگ خود تمرکز داشته باشید. زمانی که کار خود را به عنوان یک فریلنسر انجام می‌دهید، به خود شما بستگی دارد که فعالیت‌های خود را به جهت مورد نظر هدایت کنید زیرا ساختار سازمانی برای کار شما وجود ندارد. مواردی وجود دارند که باید به منظور دست یافتن به مدیریت شخصی موفق در ذهن داشته باشید.

اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
تمام مواردی که می‌خواهید از نظر حرفه‌ای و شخصی به آنها دست پیدا کنید را در نظر بگیرید. آیا مهارت‌ها، موضوعات یا دامنه‌های به خصوصی هستند که شما تمایل به کشف آنها دارید؟ از کدام بخش کار خود بیشتر لذت می‌برید به طوری که تمایل دارید وقت بیشتری را به انجام آن کار اختصاص دهید؟ داشتن یک هدف بلند مدت به عنوان یک فریلنسر، از اهمیت زیادی برخوردار است. به این فکر کنید که می‌خواهید چندین سال دیگر، در کجای مسیری که اکنون در آن قدم برداشته‌اید، قرار داشته باشید و بر روی قدم‌های کوچکی که می‌توانید در زمان حال بردارید تمرکز کنید تا بتوانید به تجلی بخشیدن به آینده‌ی خود، نزدیکتر شوید.

انتخاب‌کننده باشید
آن نقطه از زندگی خود که در آن ” نه ” گفتن را آموخته‌اید، به یاد می‌آورید؟ برای برخی از افراد، انجام این کار هنوز مشکل است، زیرا زمانی که شما تعهدی تمام وقت و مستقل نسبت به یک کارفرما نداشته باشید، نه نگفتن می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد، اما در هر صورت سعی کنید انتخاب‌کننده باشید. کاری را در پیش بگیرید که شما را ترغیب کرده و به شما انگیزه می‌دهد.

حداقل سعی کنید نسبت به مدت زمانی که آن را صرف انجام کاری می‌کنید که به شما احساسی متفاوت نسبت به انجام دادن کارهای دیگر می‌دهد، انتخاب‌کننده باشید. مشتریان مورد نظر را هدف بگیرید. نحوه تجارت با مشتریان بالقوه را یاد بگیرید و آن را تمرین کنید تا بتوانید در انتخاب پروژه‌ی موردنظر خود انعطاف‌پذیری بیشتری ایجاد کنید.

به بهینه‌سازی روند کار خود بپردازید
روش‎هایی را بیابید که به شما در مدیریت زمان کمک می‌کنند. به دنبال ابزاری باشید که برای شما از تاثیرگذاری بیشتری برخوردارند و از آن‌ها استفاده کنید. کار خود را سازماندهی کنید و همین حالت را حفظ کنید. زمانی که به این مسئله پی بردید که چه چیزی برای شما مناسب است، همان کار را در پیش بگیرید و تنها زمانی آن را تغییر دهید که مطمئن هستید روش‌هایی برای بهبود آن یافته‌اید.

هر چند وقت یکبار، به بررسی خود و شرایط خود بپردازید
زمانی را به منظور نظارت بر روی آنچه که اخیرا انجام داده‌اید، اختصاص دهید. به اهداف خود بازگردید و این مسئله را در نظر بگیرید که آیا شما از موقعیتی که در آن قرار دارید، از نظر رسیدن به آن اهداف، خوشحال هستید یا خیر. زمانی که شما هر چند وقت یکبار، تصمیم به بررسی شرایط خود می‌گیرید، فرصتی برای ایجاد تغییر در اختیار شما قرار داده می‌شود. در نهایت، تمام زیبایی فریلنسینگ این است که شما قادر باشید که اول و مهم‌تر از همه، برای خودتان کار کنید.

برگرفته از: www.vandelaydesign.com
نظرات

 

  • خیلی عالی بود
  • واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی تهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه خوبهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,188,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: