Loading...

ناسا: در ماه گذشته رکورد گرمایش جهانی شکسته شد!

 
 

گرمایش جهانی یکی از مهم‌ترین‌ چالش‌هایی است که امروزه با آن مواجه هستیم. با تمام تلاش‌هایی که به ظاهر در سطح بین‌ المللی و توسط نهاد‌های رسمی انجام می‌شود، اما این وضعیت همچنان بدتر و بدتر می‌شود. طبق آخرین اعلام ناسا، ماه گذشته میلادی، یعنی فوریه ۲۰۱۶ رکورد بی‌سابقه‌ای از افزایش دما به ثبت رسید. به عنوان یکی از ساکنان زمین که زندگی‌اش تحت تاثیر این جریان است، این خبر برای ما بسیار نگران کننده است.

بر اساس گزارش ناسا، فوریه ۲۰۱۶ یکی از گرم‌ترین ماه‌هایی بود که زمین تا به حال تجربه کرده، در حقیقت این ماه در تاریخ ۱۰۰ ساله ثبت دما رکورد شکنی کرده، میانگین دمای ثبت شده برای این ماه حدود ۱.۳۵ درجه سانتی گراد بیشتر از چیزی است که بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۸۰ ثبت شده است. رکورد پیشین که در ژانویه ۲۰۱۶ ثبت شده بود، نسبت به این مدت میانگین دمای ۱.۱۵ درجه سانتی گراد گرم‌تر را نشان می‌داد.global_warming_0

جف مسترز و باب هنسن از کارشناسان ناسا می‌گویند:

این نتیجه یک شوک واقعی است و یک بار دیگر افزایش پیوسته تدریجی گرمایش جهانی در طولانی مدت را به ما یادآوری می‌کند که حاصل تولید بی‌سابقه گاز‌های گلخانه‌ای توسط انسان است. با این اوصاف، ما حالا با سرعت به سوی افزایش ۲ درجه‌ای دمای کره زمین نسبت به دوران صنعتی شدن کشورها هستیم.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,188,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: