Loading...

تا چند سال دیگر خورشید می‌تواند زمین را روشن کند؟!

 
 

xc2cp8mo93maazz3rztoخورشید چه زمانی خاموش خواهد شد؟ بر اساس آن چه دانشمندان اعلام کردند، انتظار داریم خورشید تا ۵ میلیارد سال دیگر زنده باشد. اما این رقم درباره حیات انسان‌ها متفاوت است، اقتصاد، جنگ هسته‌ای، بیگانگان فضایی و یا بلایای طبیعی حاصل از گرمایش جهانی از جمله عوامل نابود کننده کره زمین هستند که اگر از آن‌ها هم جان سالم به در ببریم، بیشتر از یک میلیارد سال دیگر روی زمین باقی نخواهیم ماند.

بنابراین به لحاظ فنی روشنایی روز تا یک میلیارد سال دیگر برای بشر به پایان می‌رسد، البته با توجه به فرضیه اشاره شده، اگر تا یک میلیارد سال دیگر دوام بیاوریم.

اما اگر روشنایی روز را وجود خورشید تعبیر کنیم، این مدت بسیار بیشتر خواهد شد. خورشید تا ۵ میلیارد سال دیگر همچنان به حیاتش ادامه می‌دهد و پس از آن به یک ستاره عظیم الجثه قرمز تبدیل خواهد شد که انفجار آن تا مریخ گسترش یافته و ردپای بشر در تمامی این ناحیه را از بین می‌برد. اما جای نگرانی نیست، تا آن زمان از مرگ ما و کسانی که برای‌مان مهم هستند میلیون‌ها سال گذشته است.

برای لمس بهتر موضوع باید گفت که ۵ میلیارد سال برابر با ۱۵۷,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ثانیه است!
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,441,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: